Nowy numer 3/2021 Archiwum

Reaktywacja dla duszy

- To był dobry czas nauki budowania, czasami na nowo z gruzu, wnętrza siebie i innych na Chrystusie i z Chrystusem. Takie trzy pozytywne dni reaktywacji duszy - podkreśla.

Było piątkowe, wrześniowe popołudnie, gdy przyjechaliśmy do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu. Na początku recepcja z przydziałem do grup, rozdaniem gadżetów, mały chaos organizacyjny, ale przede wszystkim panująca wokół radość bycia razem, radość przyjaźni, radość nadchodzącego Bożego czasu. Następnie zawiązanie wspólnoty oraz adoracja krzyża – czas refleksji, ciszy, miłosierdzia, chwały.

Sobotni dzień rozpoczął się w kościele stacyjnym Eucharystią, podczas której została przybliżona postać św. Stanisława Kostki, budującego całe swe młode życie na Chrystusie. Następnie spotkania w mniejszych grupach, gdzie rówieśnicy pod okiem animatora dzielili się słowem Bożym i świadectwem swojego życia. Poobiednia pora to był czas spotkań
z ciekawymi osobami, koncerty, zabawy, tańce integracyjne na rynku miasta oraz niekończące się rozmowy ze znajomymi i Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie w „kościele ciszy”. Wieczorne Nabożeństwo w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy to kolejna dawka radości spotkania, wielbienia, wspólnego śpiewu.

I przyszła niedziela – „czas radości i wesela”. Po Jutrzni, spotkaniach w grupach, przy słonecznej aurze serca i nieba, ze śpiewem na ustach wszystkie grupy przeszły z kościołów stacyjnych do Wieczernika na rynku Tarnobrzega. Przywitał nas tu koncert chóru KAMUZO, po którym sprawowana była Msza święta pod przewodnictwem biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, który polecał Bogu każdego z nas.

To był dobry czas nauki budowania, czasami na nowo z gruzu, wnętrza siebie i innych na Chrystusie i z Chrystusem. Takie trzy pozytywne dni reaktywacji duszy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 3/2021

24 stycznia 2021

Komu warto wierzyć?

Ktoś lubi zapach świeżego druku – książki albo gazety? Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu wyznania, ale przyznam się, że lubię... wąchać książki. Takie świeże, jeszcze przez nikogo nie otwarte. Zapach gazet też lubiłem wdychać, ale wiadomo... to jeszcze mniej bezpieczne, a w dobie koronawirusa lepiej o tym nawet nie myśleć.

Więcej w Artykuł

Tylko w Gościu