Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zostają piękne wspomnienia

Po raz pierwszy uczestniczyłam w Diecezjalnych Dniach Młodych w Nisku. Wcześniej słyszałam wiele o tych spotkaniach, ale nigdy wcześniej nie miałam okazji w nich uczestniczyć.

Z mojej perspektywy wydawało się, że takie spotkania polegają jedynie na modlitwie w Kościele czy udziale w Mszach świętych. Jednak szybko przekonałam się, że modlić się można na wiele sposobów. Poprzez taniec, spotkanie z bliźnim czy osobistą adorację Najświętszego Sakramentu. Właśnie podczas Dni Młodych zachwyciła mnie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Wieczorem Uwielbienia. To czas pełen refleksji i zadumy. Można poczuć wielką bliskość Boga, który wychodzi do nas młodych i jest pośród nas. I miejscem tego spotkania nie był kościół, lecz stadion – miejsce, gdzie zazwyczaj dopingujemy zawodników, trenujemy. Pokazuje to też, że Jezus wychodzi do nas, do miejsc, w których na co dzień przebywamy, że jest z nami wszędzie. Zachwycił mnie także „Krąg radości” gdzie młodzi mogą pokazać swój entuzjazm, radość i energię poprzez taniec. To nie tylko okazja do świetnej zabawy, ale i do poznania fantastycznych ludzi. I to jest to, co często zachęca niezdecydowanych do udziału w Dniach Młodych – spotkanie z drugim człowiekiem. Przyjaźnie tutaj zawarte są nie tylko wartościowe, ale i trwałe. Potwierdzam to z całą pewnością. Mimo że od spotkania w Nisku minęły dwa lata, to z osobami tam poznanymi ciągle mam kontakt, tak jakbym stała się bogatsza o nowych członków rodziny. Najpiękniejszym jednak momentem podczas trzydniowego spotkania była piątkowa Droga Krzyżowa ulicami miasta. Wierni, podążając za krzyżem Chrystusa przy świetle pochodni, dawali wyraz swojej wielkiej wiary mieszkańcom Niska. Przepiękne pieśni i rozważania pokazywały nam nie tylko obraz Drogi Krzyżowej Jezusa, ale uświadamiały, że podczas naszych trudności, naszych osobistych „dróg krzyżowych” Chrystus jest przy nas i nas wspiera. Idąc między domami, można było zauważyć ludzi dołączających się do grupy modlących się osób. Czuło się wielką wspólnotę, czuło się jedność. Nigdy nie żałowałam udziału w Diecezjalnych Dniach Młodych. Nie tylko pogłębiły one moją wiarę, ale też dały przekonanie, że młodzi ludzie, wbrew opiniom, pragną być blisko Boga, blisko bliźniego. Po tych spotkaniach zostają piękne wspomnienia i liczne owoce. Po zakończeniu Dni Młodych w Nisku od razu wiedziałam, że na pewno wezmę udział w kolejnym takim wydarzeniu w Sandomierzu. I tak się stało. A teraz nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć: do zobaczenia w Staszowie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy numer 3/2021

24 stycznia 2021

Komu warto wierzyć?

Ktoś lubi zapach świeżego druku – książki albo gazety? Nie wiem, czy to dobre miejsce na tego typu wyznania, ale przyznam się, że lubię... wąchać książki. Takie świeże, jeszcze przez nikogo nie otwarte. Zapach gazet też lubiłem wdychać, ale wiadomo... to jeszcze mniej bezpieczne, a w dobie koronawirusa lepiej o tym nawet nie myśleć.

Więcej w Artykuł

Tylko w Gościu