Nowy numer 50/2019 Archiwum
 • adamp_314
  23.04.2015 14:12
  adamp_314
  Cieszy, że udało się uniknąć kryzysu.

  Ciekawe jeszcze jak zmienił się poziom konsumpcji jabłek w Polsce. Ja z rodziną wcinamy miesięcznie około 50 kg jabłek i miło byłoby się dowiedzieć jaki mamy udział w poprawie sytuacji.

  Z drugiej strony jednak irytuje sposób wypłacania rekompensat. 1,65 zł za kilogram to za dużo. Przed rokiem nie było żadnego kryzysu. Gdy sprawdzałem hurtowe ceny jabłek konsumpcyjnych to wynosiły one 1,00-1,50 zł. Moim zdaniem rekompensaty nie powinny być wyższe niż 1,00 zł, a najlepiej byłoby zamiast rekompensat przeprowadzić interwencyjny skup jabłek do momentu podbicia ceny powyżej 1,00 zł lub wyczerpania środków.
  doceń 0
 • Nickel
  23.04.2015 15:59
  Uczelnia, na której studiuję, załatwiła dostawę 31 ton(!) jabłek, każdy mógł bezpłatnie wziąć tyle ile chciał. Myślałem, że jabłka funduje uczelnia, ale na pudłach/skrzyniach była nalepka o sfinansowaniu przez UE.

  Rozumiem, że to właśnie te 30% zbiorów było rozdawane?
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama