GN 49/2019 Archiwum
 • velario
  16.12.2016 22:52
  Problem w ogóle by nie powstał, gdyby regulamin szkoły albo jakiś inny wewnętrzny akt organizacyjny jasno określał, co wolno wieszać na ścianach klas lekcyjnych, a czego nie. Brak takiej regulacji nie tylko prowadzi do konfliktów (jak opisany w artykule), ale może też powodować sytuacje nader nieoczekiwane - np. gdyby poszczególni uczniowie zażądali prawa do powieszenia np. proporczyków ulubionych drużyn piłkarskich, albo portretów swych idoli muzycznych. Skoro wolno wieszać wszystko, to dlaczego również nie to?
  doceń 31
  • Zaba_na_Rowerze
   17.12.2016 00:12
   Zaba_na_Rowerze
   Problem w ogóle by nie powstał, gdyby Kościół tak strasznie nie domagał się świeckości państwa.
   • JAWA25
    17.12.2016 20:20
    a gdzie i kiedy się tego domagał?
    doceń 10
    0
  • Kocór
   17.12.2016 11:56
   Nie było by problemu gdyby była klasa wyłącznie do lekcji religii. Czy w każdej klasie jest krzyż?
   doceń 16
 • agdar7
  17.12.2016 12:37
  Wiesz dlaczego Jezus poniósł śmierć ,dlatego że był niebezpieczny dlatego świata.To co robił ,mówił ,czynił było niebezpieczne dlatego świata i nadal jest ...Wiesz dlaczego był zamach na Jana Pawła II nie dlatego że był Papieżem ,tylko dlatego że był niebezpieczny dla tego świata ,dla porządku który istniał .Ks .Popiełuszko dlaczego zginął ,bo też był niebezpieczny dla władzy,która była .Matka Boża też jest niebezpieczna ,Poczytaj o 8 grudnia i Maryi ,poczytaj w którym dniu podpisano rozpad Związku Radzieckiego ,poczytaj co mówił Jan Paweł II ,,Jedna ręka strzelała a druga kule nosiła,,A gdzie dziś dzieci mają się uczyć o wielkich tego świata jak nie w szkole.Dobra pozdejmujmy obrazki symbole ,Mieszka I,Chrobrego,Jagiełę ,Sobieskiego,Piłsudskiego .Zapewne wiesz że tego ostatniego zaborcy nazywali terrorystą i nie tylko jego ,nazywali go tak bo był niebezpieczny dla władzy mówił coś o wolnej Polsce po 120 latach nie woli.. Poczytaj gazet z tamtego okresu.Pytam gdzie dzieci mają się o tym dowiedzieć ?od rodziców którzy ,dziś zabiegani są ,aby dzieci miły co jeść jeśli w tym zabieganiu znajdują czas aby dzieciom przekazać jakieś wartości ,dać przykład to chwała im za to i Bogu dziękować.Białe ściany są tam gdzie powinny ?
  • JAWA25
   17.12.2016 20:36
   podobizny tych postaci historycznych mają charakter religijny? co zamordowanie Popiełuszki ma do tematu artykułu? "Jezus poniósł śmierć ,dlatego że był niebezpieczny dlatego świata" to Piłat był całym światem?
   doceń 11
 • JAWA25
  17.12.2016 13:18
  Szkoła nie jest świątynią (gdzie jest miejsce na symbole religijne) ani prywatnym domem (gdzie można sobie umieszczać to co kto woli). Religii należy nauczać poza szkołą "żeby religia stała się czymś więcej niż jednym ze szkolnych przedmiotów, żeby była nauczaniem życia we wspólnocie parafialnej, kształtowała więź z lokalną społecznością kościelną" http://katowice.naszemiasto.pl/archiwum/1786026,rodzice-nie-chca-religii-w-szkole,id,t.html tak samo zabronić obchodzenia Chanuki w Pałacu Prezydenckim czy Sejmie
  doceń 56
 • JAWA25
  17.12.2016 20:28
  "nie można usunąć bo jest wolność wyznania" non sequitur. Czy jak ktoś wpadnie na pomysł by wszędzie umieszczać podobizny jakiegoś Dalajlamy czy wolę nie wiedzieć kogo i też uzasadniać ze nie można usuwać bo "usunięcie naruszy jego wolność"? Wolność jednego kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego.Tak z grubsza mówią Europejska Konwencja Wolności z 1950 i Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich z 1966 których Polska jest stroną. \Wg art. 53 Konstytucji "Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania." Zaś Pismo mówi "nie rzucaj pereł przed wieprze", "nie każdy co powtarza Panie Panie wejdzie do Królestwa" i "kiedy się modlisz rób to w ukryciu" (Mt 6,6)
  doceń 40
 • niedowiarek2
  19.12.2016 16:44
  Budynek szkoły to nie jest miejsce na umieszczanie obrazów o tematyce religijnej. Dziękuję Dyrekcji Szkoły za podjęcie działania na rzecz lepszej Polski, która będzie domem dla wszystkich, niezależnie od wyznania lub bezwyznaniowości.
  doceń 41
 • JAWA25
  21.05.2017 13:25
  Do Sejmu nie chodzi się na nabożeństwa tak samo, jak nie oczekuje się dewocjonaliów na półkach u rzeźnika - mówi o. Paweł Gużyński. Szkoły też powinno to dotyczyć.
  doceń 10
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama