Nowy numer 3/2021 Archiwum

List bp. Krzysztofa Nitkiewicza

"Rozpoczynając święty czas Adwentu, zbliżmy się do Jezusa Chrystusa, który stale do nas przychodzi i nasłuchujmy Jego głosu" - pisze bp Krzysztof Nitkiewicz.

Przebywający w sandomierskim szpitalu bp Nitkiewicz napisał do wiernych list z podziękowaniem za modlitwę, gesty solidarności w czasie choroby oraz zachęcił do otwarcia się na działanie Bożej łaski na czas Adwentu.

"Pragnę pozdrowić gorąco ks. bp. Edwarda Frankowskiego, każdego kapłana, kleryka, siostrę zakonną, rodziny naszej diecezji i osoby samotne, starszych i młodych. Piszę do Was z Sandomierskiego Szpitala Ducha Świętego, gdzie razem z innymi chorymi, przeżywam początek Adwentu" - pisze w liście bp Nitkiewicz.

"Ten czas nadziei na przyjście Jezusa Chrystusa, która już się spełnia, jest dla mnie wielkim doświadczeniem Bożego Miłosierdzia, a zarazem bliskości ze strony wielu osób. Od pierwszego dnia pobytu w szpitalu otrzymuję gesty solidarności i zapewnienia o modlitwie, co przy troskliwej i kompetentnej opiece sandomierskiej Służby Zdrowia pozwala mi pełnić w tych szczególnych warunkach posługę pasterską" - dodaje biskup.

"Jestem Wam za to wdzięczny, tym bardziej że choroba to również okazja do lepszego poznania drugiego człowieka, ożywiająca poczucie odpowiedzialności za innych. Jesteście mi bardzo bliscy!" - podkreśla ordynariusz sandomierski.

"Rozpoczynając święty czas Adwentu, zbliżmy się do Jezusa Chrystusa, który stale do nas przychodzi i nasłuchujmy Jego głosu. Zbawienie jest naprawdę blisko" - zachęca w liście bp Nitkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama