GN 47/2020 Archiwum

Dołącz do Trzech Króli

Ponad 20 Orszaków Trzech Króli przejdzie przez diecezję sandomierską. Podczas przemarszu prowadzona będzie zbiórka na pomoc dla szkoły podstawowej Bani Taghlib w Aleppo.

Oto dane dotyczące orszaków:

Chobrzany

Orszak wyruszy w kierunku kościoła w trzech kolumnach: pierwsza kolumna z Janowic, druga z Jachimowic i trzecia z Gorzyczan. Wspólne spotkanie o godz. 9.50 przy figurze Pan Jezusa przed kościołem, wejście do Świątyni i pokłon Trzech Króli. O godz. 10.00 Jasełka w wykonaniu dzieci i Msza Święta.

Czyżów

Rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli Mszą św. o godz. 12.00. Po zakończonej Mszy przemarsz orszaku ulicami Czyżowa do Klubu Seniora w Czyżowie Szlacheckim, gdzie odbędą się Jasełka w wykonaniu dzieci ze szkoły podstawowej w Czyżowie Szlacheckim oraz wspólne kolędowanie.

Gawłuszowice

Orszak Trzech Króli wyruszy w trzech kolumnach: Kliszów (rozpoczęcie o godz. 12.45 na początku Kliszowa wraz z mieszkańcami Brzyścia), Gawłuszowice (rozpoczęcie o godz. 13 przy moście na Brniu) i Wola Zdakowska (rozpoczęcie o godz. 13.20 na krzyżówce w środku Woli Zdakowskiej). Spotkanie kolumn przy Urzędzie Gminy ok. godz. 14.

Gorzyce

Orszak wyruszy w trzech kolumnach: pierwsza o godz. 11.20 spod krzyża przy ul. Żwirki, druga - o godz. 11.20 sprzed Szkoły Podstawowej nr 2, trzecia - o godz. 11.30 sprzed Szkoły Podstawowej nr 1. Wspólne spotkanie orszaków o godz. 12 w kościele parafialnym.

Gościeradów

Orszak Trzech Króli wyruszy sprzed Gminnego Ośrodka Kultury o godz. 11.30.

Janiszów

O godz. 11.30 Msza św. w kaplicy w Janiszowie (parafia Borów). Po zakończonej Mszy przemarsz w Orszaku Trzech Króli do Publicznej Szkoły Podstawowej w Janiszowie, gdzie odbędą się jasełka i przegląd kolęd w wykonaniu dzieci z 5 zaproszonych szkół oraz chóru Borowiacy.

Janów Lubelski

Orszak wyruszy w dwóch kolumnach, pierwsza z sanktuarium po Mszy św. o 10.30, druga kolumna z kościoła św. Jadwigi po Mszy w. o godz. 10.00. Wspólne spotkanie i pokłon Dzieciątku Jezus przy szopce na janowskim rynku.

Koniemłoty

Orszak wyruszy w trzech kolumnach: pierwsza o godz. 11 od Grzybowa, druga - o godz. 11 od Pacanówki, trzecia - o godz. 11 od ul. Leśnej. Wspólne spotkanie przy szkole i przemarsz do kościoła parafialnego. Msza św. o godz. 11.30, następnie wspólne kolędowanie.

Majdan Królewski

Orszak rozpocznie się w kościele parafialnym o godz. 10.30.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama