GN 41/2019 Archiwum

Odpowiedzi i nowe zagadki

Prace konserwatorskie przy zabytkowych sandomierskich obrazach dały zaskakujące efekty.

W Muzeum Diecezjalnym w Sandomierzu odbyło się spotkanie z Eweliną Gruszczyńską, konserwatorką dzieł sztuki, która opowiedziała o pracy przy trzech obiektach ze zbiorów muzealnych, które przyniosły niespodziewane rezultaty.

Jednym z nich był „Pokłon Trzech Króli”, uważany do niedawna za dzieło powstałe w warsztacie Hansa Süssa von Kulmbach (ur. ok. 1480, zm. w 1522 roku) niemieckiego malarza doby renesansu, ucznia Albrechta Dürera.

- Konserwacja obrazu, zwłaszcza malowanego na drewnie zawsze stanowi wyzwanie, wiąże się bowiem z dodatkowymi trudnościami. W przypadku „Pokłonu Trzech Króli”, będącego XVI-wieczną kopią dzieła Hansa Süssa von Kulmbach, który zachował się w dobrym stanie technicznym, problematyczna okazała się rekonstrukcja, mająca na celu scalenie kolorystyczne obrazu, posiadał on bowiem bardzo duże ubytki warstwy malarskiej - mówiła E. Gruszczyńska.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL