Nowy numer 23/2023 Archiwum

Judym Tarnobrzega

Doktor Olga Blanka Lilien przez całe swoje życie wypełniała przykazanie miłości bliźniego.

Chociaż zmarła stosunkowo niedawno, bo w 1996 roku, to jednak każdy rok, wraz z odchodzącymi tarnobrzeżanami znającymi panią doktor, stopniowo zaciera pamięć. - Doktor Olga Lilien zapisała się w historii Tarnobrzega wielkimi złotymi literami. Niestety, pamięć ludzka jest zawodna i by uchronić postać tej wspaniałej lekarki, postanowiliśmy wspólnie z Wojewódzkim Szpitalem im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej oraz firmą Pilot przygotować konkurs plastyczny "Wielki lekarz małych ludzi" - mówi Anna Żarów, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu, będącej współorganizatorem przedsięwzięcia. - W tym roku ruszamy z pierwszą edycją konkursu, mamy bowiem nadzieję, że będzie kontynuowany w następnych latach, stając się cyklicznym wydarzeniem.

Konkurs "Wielki lekarz małych ludzi im. doktor Olgi Lilien" skierowany jest do pacjentów oddziału pediatrycznego oraz dzieci i młodzieży z tarnobrzeskich przedszkoli i szkół. - W pierwszej edycji zapraszamy do malowania, a tematyka prac powinna dotyczyć postaci i zawodu wykonywanego przez doktor Olgę. Słowem - autorzy znajdują, np. w swoim otoczeniu, lekarza im najbliższego i uwieczniają go na rysunku - wyjaśnia Monika Stojowska, jedna ze współorganizatorek.

Prace wykonane w formacie A3, w dowolnej technice, należy składać do końca grudnia w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Wyspiańskiego. Rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi w styczniu przyszłego roku. Oprawione prace zostaną przekazane do szpitala, gdzie ozdobią oddział pediatryczny. Więcej informacji można uzyskać w Bibliotece Pedagogicznej (tel. 15/822 13 73).

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast