Nowy numer 21/2020 Archiwum

Głód Boga

- Zauważyłem, że coraz więcej osób uczestniczy w internetowych Mszach św. Głód Boga i wspólnoty jest bowiem coraz większy - mówi ks. Dariusz Komierzyński.

Miesiąc temu pisaliśmy o pandemii w regionie Piemont, diecezji Pinerolo, gdzie posługuje ks. Dariusz Komierzyński, rodem ze Stalowej Woli.

Wtedy sytuacja była naprawdę zła. A teraz?

- Niestety światełko w tunelu jest ciągle słabo widoczne. Piemont jest teraz drugim regionem we Włoszech pod względem liczby zakażonych, tuż po Lombardii. Czekaliśmy bardzo na 4 maja z nadzieją, że restrykcje zostaną zmniejszone, ale niestety decyzje rządowe nadzieje te nam odebrały. W dalszym ciągu, już prawie od 2 miesięcy, nie można opuszczać domów, za wyjątkiem wyjścia do pracy, na zakupy czy dla załatwienia spraw zdrowotnych. Od 4 maja można wprawdzie wyjść na krótki spacer, ale ciągle tylko w obrębie gminy - wylicza ks. Dariusz.

Głód Boga

Nadal zamknięte są kościoły. - Był protest konferencji episkopatu Italii, ale nic nie zmienił. Pojawiła się wprawdzie możliwość odprawiania pogrzebów z limitowaną do 15 osób liczbą uczestników, ale obostrzenia sanitarne są tak surowe (skaner do pomiaru temperatury przy wejściu do kościoła, dezynfekcja po każdym nabożeństwie i wiele innych), że parafie nie dają rady ich spełnić. Takie działania bolą bardzo, bo sklepy, apteki, supermarkety nie mają takich obostrzeń. To jakby ktoś podejrzewał, że źródłem zła i roznoszenia choroby jest kościół - mówi nie bez żalu polski kapłan.

Księża radzą sobie jak mogą, chociaż sytuacja ekonomiczna wielu parafii staje się coraz trudniejsza.

Głód Boga

- Kontynuuję więc odprawianie Mszy św. w streamingu. Zauważyłem, że coraz więcej osób w nich uczestniczy. Głód Boga i wspólnoty jest coraz większy. Modlimy się i wierzymy, że z Panem Bogiem przetrwamy, że damy radę i że jak najszybciej pozwolą nam otworzyć kościoły - ma nadzieję ks. Dariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • KRM
    09.05.2020 19:18
    "To jakby ktoś podejrzewał, że źródłem zła i roznoszenia choroby jest kościół" - czyż te słowa nie opisują doskonale także postawy rządu polskiego wobec Kościoła? Różnica polega na tym, że tamci politycy (nie tylko włoscy ale także francuscy) przynajmniej nie udają, że są katolikami i że zależy im na dobru Kościoła.
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama