Nowy numer 41/2019 Archiwum

Podkarpaccy terytorialsi z medalami

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. Pług osiągnęli kolejny sukces i stanęli na najwyższym stopniu podium w zawodach o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych.

Na terenie 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się dwudniowe już drugie zawody o puchar dowódcy WOT w biegach przełajowych. Podczas ceremonii otwarcia mistrzostw, po płycie głównej stadionu „Zawisza” w Bydgoszczy, przemaszerowało piętnaście ekip.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się biegi indywidualne kobiet i mężczyzn na dystansach 3 i 8 km.

W drugi dzień mistrzostw organizatorzy przygotowali trasy biegowe do startów sztafet: kobiet na dystansie 4x1000 m i mężczyzn 4x1000 m oraz 4x2000 m. W pokonanie trudnego grząskiego oraz zróżnicowanego terenu zawodniczki i zawodnicy musieli włożyć sporo wysiłku.

Najlepiej zaprezentowały się sztafety z Podkarpacia. Panie wywalczyły złoty medal, panowie natomiast w sztafecie 4x1000 zdobyli drugie miejsce, tuż za podium natomiast znalazła się drużyna startująca na dłuższym dystansie. Indywidualnie w biegu na 3000 m najlepiej zaprezentował się szer. Mariusz Mierzwa z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko, który wygrał w swojej kategorii M35.

Podkarpacką brygadę reprezentowało 18 zawodników w tym 4 kobiety. Zostali oni wyselekcjonowani w wyniku przeprowadzonych zawodów na szczeblu 3. PBOT. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do sukcesu w Bydgoszczy.

Nie tylko w biegach terytorialsi z Podkarpacia odnieśli w ostatnim czasie sukcesy. 10 marca br. zdobyli wicemistrzostwo WOT w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w stolicy Podlasia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL