Podkarpaccy terytorialsi z medalami

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. Pług osiągnęli kolejny sukces i stanęli na najwyższym stopniu podium w zawodach o puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych.

Na terenie 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej odbyły się dwudniowe już drugie zawody o puchar dowódcy WOT w biegach przełajowych. Podczas ceremonii otwarcia mistrzostw, po płycie głównej stadionu „Zawisza” w Bydgoszczy, przemaszerowało piętnaście ekip.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się biegi indywidualne kobiet i mężczyzn na dystansach 3 i 8 km.

W drugi dzień mistrzostw organizatorzy przygotowali trasy biegowe do startów sztafet: kobiet na dystansie 4x1000 m i mężczyzn 4x1000 m oraz 4x2000 m. W pokonanie trudnego grząskiego oraz zróżnicowanego terenu zawodniczki i zawodnicy musieli włożyć sporo wysiłku.

Najlepiej zaprezentowały się sztafety z Podkarpacia. Panie wywalczyły złoty medal, panowie natomiast w sztafecie 4x1000 zdobyli drugie miejsce, tuż za podium natomiast znalazła się drużyna startująca na dłuższym dystansie. Indywidualnie w biegu na 3000 m najlepiej zaprezentował się szer. Mariusz Mierzwa z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty Nisko, który wygrał w swojej kategorii M35.

Podkarpacką brygadę reprezentowało 18 zawodników w tym 4 kobiety. Zostali oni wyselekcjonowani w wyniku przeprowadzonych zawodów na szczeblu 3. PBOT. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do sukcesu w Bydgoszczy.

Nie tylko w biegach terytorialsi z Podkarpacia odnieśli w ostatnim czasie sukcesy. 10 marca br. zdobyli wicemistrzostwo WOT w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w stolicy Podlasia.