Nowy numer 42/2019 Archiwum

Płynna jazda

Otwarty został łącznik drogowy pomiędzy ul. Grabskiego a ul. Energetyków.

Bezkolizyjnie połączył on strefę ekonomiczną w Stalowej Woli z turborondem, a w niedalekiej przyszłości - także z obwodnicą miasta.

Prace przy budowie łącznika drogowego odbywały się w dwóch etapach i nie były łatwe, ponieważ wiązały się z budową przejazdu pod torami kolejowymi. Dzięki obustronnym ścieżkom pieszo-rowerowym z łącznika mogą korzystać nie tylko zmotoryzowani.

Strefa   Strefa
...ale tak jakby nie do końca
Andrzej Capiga /Foto Gość
Inwestycja, czyli budowa rond przy ul. Grabskiego i ul. Energetyków, wiaduktu drogowego i kolejowego, przejazdu podziemnego, przebudowa ul. Solidarności wraz z asfaltowymi ścieżkami rowerowymi oraz ronda przy ul. Ofiar Katynia kosztowała 35 mln złotych, ale 10 mln to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Inwestycja jest bardzo ważna także z perspektywy przyszłej rozbudowy strefy ekonomicznej. Jak bowiem zapowiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta, stalowowolska strefa ekonomiczna zostanie poszerzona o jedną trzecią, czyli o 140 hektarów, głównie z myślą o przyciągnięciu tutaj firm z branży motoryzacyjnej, elektronicznej i nowych technologii. Pozwoli to rozwijać się strefie dynamicznie co najmniej przez dekadę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL