Nowy numer 41/2019 Archiwum

Sum gigant w Wiśle

Członkowie Koła Wędkarskiego nr 33 w Sandomierzu, Marcin Świerkula i Paweł Rewera, złowili wyjątkowo dużego suma. Ryba mierzyła 212 centymetrów i ważyła ok. 70 kg.

Podczas wakacyjnego wędkowania dwóch sandomierzan przeżyło życiowy połów. Wędkując metodą spinningową, na woblera (to rodzaj sztucznej przynęty, która udaje naturalny pokarm ryb drapieżnych, takich jak np. sumy) mieli duże branie.

Po długim czasie walki z rybą oczom wędkarzy ukazał się rekordowy okaz. Okazał się nim sum gigant mierzący ponad 2 m długości i ważący mniej więcej 70 kg. - Choć na naszym koncie jest dużo wielkich okazów, ten jest rekordowy. To największa ryba złowiona w ostatnich latach (a być może kiedykolwiek) na Wiśle w rejonie Sandomierza. Obaj jesteśmy zwolennikami zasady "złów i wypuść", dlatego po sesji fotograficznej rybę w dobrej kondycji wypuściliśmy z powrotem do Wisły - podkreśla Marcin Świerkula.

Pomiar suma giganta   Pomiar suma giganta
Rekordowy połów na Wiśle
Archiwum prywatne
Wędkarskie trofeum   Wędkarskie trofeum
Dwumetrowy sum złowiony w Wiśle
Archiwum prywatne

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL