Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dzika przyroda Gudzowatego

Fotografia przyrodnicza na najwyższym światowym poziomie znowu zagości w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Będzie to wystawa pt.: Closer znanego na całym świecie polskiego fotografa Tomasza Gudzowatego.

17 Lipca
MR w Stalowej Woli, godz. 10:00
Organizator: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Fotografia przyrodnicza na najwyższym światowym poziomie znowu zagości w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Będzie to wystawa pt.: Closer znanego na całym świecie polskiego fotografa Tomasza Gudzowatego. Autor niezwykłych zdjęć dzikiej przyrody i laureat wielu prestiżowych konkursów tym razem pokazuje nam naturę w nietypowej odsłonie, bo w kolorystyce czarno-białej. Fotograf znany ze swojego niepowtarzalnego osobistego stylu sprawia, że dzikie piękno i majestatyczność zwierząt oglądanych na fotografiach rzeczywiście stają się nam bliższe.

Ekspozycja składająca się z kilkuset prac artysty to niezwykła gratka dla miłośników fotografii, ale i sztuki w ogóle. Jest to okazja do odkrycia nie tylko piękna natury, ale jej potęgi, dzikości i praw, którymi się rządzi. Zobaczyć będzie można min.: zdjęcia pingwinów królewskich, słoni morskich i albatrosów, wykonane na Falklandach i w Południowej Georgii. Gudzowaty odbył też kilka podróży po Afryce subsaharyjskiej, wzbogacając swój dorobek o setki zdjęć słoni, lwów, gepardów, antylop gnu, zebr i innych zwierząt oraz o kolejne nagrody. W roku 2008 udał się na Antarktydę, przywożąc stamtąd unikatowe zdjęcia pingwinów cesarskich żyjących w odległej kolonii na Morzu Weddella.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy