Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rodzinny Rajd Rowerowy

Malownicza trasa o długości 60 km, rodzinna atmosfera i mnóstwo niespodzianek dla uczestników – tak najkrócej można opisać imprezę dla miłośników jazdy na rowerze, organizowaną kolejny raz przez Powiat Stalowowolski. „4 Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy” – bo o nim mowa, odbędzie się już 12 czerwca 2016 roku.

12 Czerwca
Trasa rajdu, godz. 08:30
Organizator: Powiat stalowowolski

Udział zapowiedzieli:

- Wiem od wielu rowerzystów którzy uczestniczyli w organizowanym przez nas rajdzie w poprzednich latach, że czekają z niecierpliwością na każdą kolejną edycję tej imprezy. Cieszy nas ta duża popularność tego przedsięwzięcia, a jednocześnie motywuje nas do szukania coraz to nowych pomysłów, aby je uatrakcyjnić. Jestem przekonany, że tak jak w poprzednich latach, wszyscy uczestnicy będą się doskonale bawili – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, rajd będzie miał charakter rodzinny. Nie będzie to więc wyścig, ale impreza typowo turystyczna. Przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym, tak, aby mogli wziąć w nim udział również amatorzy, w tym osoby w różnym wieku – zarówno młodsze, jak i starsze. – Dla nas, jako organizatorów, najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników rajdu. Dlatego zgodnie z tegorocznym regulaminem imprezy wszyscy jej uczestnicy będą musieli mieć na głowach kaski rowerowe. Dodatkowo w przypadku niepełnoletnich rowerzystów, do udziału w rajdzie dopuścimy tylko tych, którzy posiadają karty rowerowe i okażą je podczas zapisów, a w imprezie wezmą udział pod opieką dorosłych osób. Owszem, nasz rajd ma charakter rekreacyjny, ale ze względu na długi dystans – ok. 60 km, wiąże się jednak ze sporym wysiłkiem, zwłaszcza dla dzieci jak i osób starszych. Dlatego prosimy o zapisywanie się tylko te osoby, które rzeczywiście czują się na siłach, żeby tę trasę pokonać. W większości będzie ona wiodła po drogach asfaltowych, choć będzie też trzeba przejechać kilkanaście kilometrów po leśnych drogach gruntowych – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację rajdu.

Uczestnicy „4 Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego” przejadą przez kilka gmin, a jego dokładny przebieg jest następujący: Stalowa Wola – Pysznica – Ruda Jastkowska – Maliniec – Gielnia - Goliszowiec - Jastkowice – Pysznica – Stalowa Wola. Mniej więcej w połowie trasy - na leśnym parkingu przy rezerwacie Łęka w miejscowości Bania, przewidziany jest dłuższy postój połączony z poczęstunkiem oraz konkursami dla uczestników rajdu. Później nastąpi powrót do Stalowej Woli, gdzie na parkingu przed Centrum Handlowym VIVO! przewidziano zakończenie rajdu. – Tu wręczymy wszystkim rowerzystom pamiątkowe medale, a także niespodzianki w postaci materiałów promujących szlak rowerowy Green Velo – mówi wicestarosta Mariusz Sołtys.

Głównym organizatorem oraz sponsorem imprezy jest Powiat Stalowowolski. Fundatorami atrakcyjnych nagród dla uczestników są również: Centrum Handlowe VIVO! Stalowa Wola,  Thoni Alutec, Uniwheels, Ford MH Motors Stalowa Wola, Restauracja McDonald’s Stalowa Wola, Sklep Sportowy Maraton, Tryumf Sp. z o.o., a także Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

Natomiast partnerami wspierającymi powiat w organizacji rajdu, są: Bractwo Turystyczne „Łazik”, jednostka OSP w Stalowej Woli, a także stalowowolski Serwis Rowerowy Cykloświat, który będzie zapewniał wsparcie techniczne uczestnikom rajdu.

Regulamin „4 Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego” można znaleźć na www.stalowowolski.pl. - Zapisy uczestników będą prowadzone w dniach od 6 czerwca 2016 r. do 10 czerwca 2016 r. w Starostwie Powiatowym – pokój nr 114. Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 200 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń – mówi Tomasz Wosk.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy