Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gminny Dzień Dziecka

Wójt Gminy Gorzyce w niedzielę, 5 czerwca zaprasza najmłodszych do „Bajkowej Krainy” imprezy przygotowanej z okazji Dnia Dziecka. Początek godz. 15.00 – stadion sportowy w Gorzycach

5 Czerwca
Stadion sportowy, godz. 15:00
Organizator: Wójt gminy Gorzyce

Udział zapowiedzieli:

Mnóstwo atrakcji i konkursów z nagrodami czeka na najmłodszych mieszkańców gminy Gorzyce przygotowanych z okazji Dnia Dziecka. Od godziny 15.00 na spotkanie z bajką zapraszają placówki oświatowe. Dla najmłodszych, specjalny konkurs wiedzy na temat bajek przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. por. Józefa Sarny. Na zabawę w tanecznych rytmach zaprasza także Iwona Czerwonka, instruktorka fitness.

Nagrody i drobne upominki, w tym gadżety promocyjne gminy czekają na najmłodszych, którzy wezmą udział w licznych konkursach przygotowanych przez organizatorów.

Podczas pikniku najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Wspólnie z pracownikami i podopiecznymi gorzyckich Warsztatów Terapii Zajęciowej będzie można przygotować własną biżuterię, gliniane naczynia i inne artystyczne ozdoby.

Natomiast na warsztaty florystyczne – zaprasza Kwiatowa Wróżka, w której rolę wcieli się Małgorzata Partyka z kwiaciarni „Kwiaty ze smakiem”.

Do zagrody edukacyjnej, w której pomieszkuje pluszak „Jaś Fasola” zaprasza zaś Pensjonat pod Pieprzówkami wraz ze Stowarzyszeniem Producentów Fasoli Tycznej „Piękny Jaś”.

Na przejażdżki bryczką, najmłodszych zabiorą przedstawiciele Szkółki Jeździeckiej Astoria z Zalesia Gorzyckiego. Szkoły i placówki oświatowe zapraszają dzieci i rodziców do odwiedzania stoisk promocyjnych, gdzie będzie można pokosztować specjałów babci Czerwonego Kapturka czy sprawdzić magiczne właściwości stoliczka-plastyczka.

Do udziału w Gminnym Dniu Dziecka został zaproszony przemyły „Ryś – policjant”, który wraz z policjantami będzie znakował rowery, dlatego warto zabrać ze sobą swój jednoślad, by przynajmniej w ten sposób ochronić go przed zakusami złodziei.

Miłośnicy jednośladów będą mogli również zmierzyć się na rowerowym torze przeszkód przygotowanym przez placówkę Żandarmerii Wojskowej z Nowej Dęby.

Podczas imprezy będzie można obejrzeć sprzęt wojskowy, policyjny i strażacki wykorzystywany podczas różnych akcji. Niebywałą atrakcją będzie paralotnia, do której zaprasza miłośnik podniebnych przestworzy, Tomasz Soból.

Ponadto wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z darmowego lunaparku. Na rodziców i nie tylko czeka zaś mała gastronomia.

Wydarzenie przygotowują:

Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komisariat Policji w Gorzycach, Ochotnicza Straż Pożarna w Gorzycach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy