Nowy numer 3/2019 Archiwum

Spotkanie poetką

Gmina Biblioteka Publiczna w Gorzycach w ramach Tygodnia Bibliotek zaprasza na spotkanie z tarnobrzeską poetką, malarką, autorką bajek dla dzieci Dorotą Kozioł. Spotkania odbędą się w Sokolnikach 13 maja, w Gorzycach 16 maja i w Trześni 17 maja. Wszystkie rozpoczną się o godz. 10.00.

16 Maja
GPB w Gorzycach, godz. 10:00
Organizator: GBP w Gorzycach

Udział zapowiedzieli:

 Dorota Kozioł to urodzona w Tarnobrzegu (Machowie) poetka, malarka, dziennikarka, autorka wielu książek i artykułów poświęconych historii i kulturze Tarnobrzega i okolic. Zasłynęła jako autorka cyklu reportaży i wywiadów z mieszkańcami regionu tarnobrzeskiego. Współpracowała między innymi z „Siarką”, „Tygodnikiem Nadwiślańskim”, „Tarnobrzeskimi Zeszytami Historycznymi”. Decyzją Rady Miasta Tarnobrzega została uhonorowana najwyższym miejskim odznaczeniem Sigillum Civis Virtuti. W 2015 roku została laureatką  ufundowanej przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Tarnobrzeskie Towarzystwo Historyczne i Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega Nagrody im. dr. Michała Marczaka.

W swoim dorobku literackim ma trzy tomiki, oraz kilkanaście książeczek dla dzieci. Pisze również teksty piosenek. W 2008 r. ukazała się jej opowieść o Madagaskarze – egzotycznej wyspie, na której gościła przez 3 miesiące – zatytułowana „Z Machowa na Madagaskar”. Jest ilustratorką i redaktorką wielu poetyckich książek swoich przyjaciół i znajomych. W jej twórczości malarskiej dominuje tematyka religijna. Niektóre z jej obrazów znajdują się w kościołach w kraju i za granicą, między innymi w Czadzie i na Madagaskarze.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy