Nowy numer 43/2020 Archiwum

Historiada

Podczas Dni Stalowej Woli odbędzie się IV Historiada. Test wiedzy o regionie stalowowolskim, organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Tym razem przewodnie hasło to „Ludzie tworzący historię”. Już teraz można zacząć przygotowywać się do konkursu. Czekaja nagrody finansowe, zwycięzca otrzyma na 1000 złotych.

2 Maja
MBP w Stalowej Woli, godz. 17:30
Organizator: MBP i MR w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

– Pytania  obejmą tematykę związaną z osobami, które wywarły znaczący wpływ na dzieje Stalowej Woli, jej najstarszych dzielnic (Rozwadowa, Pława, Charzewic) oraz pobliskich okolic, od czasów najdawniejszych do współczesności. Mogą to być postaci historyczne, a także osoby związane z powstawaniem Stalowej Woli i jej zarządzaniem, z przemysłem, kulturą, sztuką sportem czy innymi aspektami życia miasta – mówi Marek Wiatrowicz z Muzeum Regionalnego, który przygotowuje pytania do testu, będzie go również prowadził.

Historiada stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia swojej wiedzy dla miłośników historii regionu, a dla innych osób jest szansą na poznanie dziejów swego miasta i jego okolic. Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Ci którzy chcieliby poszerzyć zakres posiadanych informacji z tematów będących konkursu mogą sięgnąć do literatury regionalnej (np. publikacji ks. W. Gaja-Piotrowskiego, D. Garbacza, Przewodnik po dawnej Stalowej Woli i Przewodnika po dawnym Rozwadowie, wyd. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli). Pomocnym też zapewne będzie śledzenie bardziej współczesnych wydarzeń z życia miasta

Test odbędzie się 2 maja o godzinie 17.30 w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. Zapisy będą miały miejsce w godz. 16.30-17.20. Należy mieć przy sobie dowód osobisty lub legitymację szkolną. Niepełnoletni muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna. Należy posiadać przy sobie dowód osobisty lub legitymację szkolną. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędne jest pisemne oświadczenie rodzica lub opiekuna.

Konkurs zostanie przeprowadzony w formie pisemnego testu jednokrotnego wyboru. Uczestnicy będą udzielać odpowiedzi na pytania odczytywane przez prowadzącego. Na odpowiedź będą mieć 10 sekund.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 3 maja o godz. 19.00 na scenie głównej przed MDK w ramach obchodów Dni Stalowej Woli.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 500 zł, III miejsce – 300 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy