Nowy numer 42/2020 Archiwum

Drzewko za makulaturę

Akcja „Drzewko za makulaturę” rozpocznie się o godzinie 9.00, a wymiana makulatury na sadzonki, będzie trwała aż do ich wyczerpania.

23 Kwietnia
Przed budynkiem starostwa, godz. 09:00
Organizator: Starostwo powiatowe w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Akcja „Drzewko za makulaturę” rozpocznie się o godzinie 9.00, a wymiana makulatury na sadzonki, będzie trwała aż do ich wyczerpania. Uwaga: nie będziemy przyjmować makulatury przed budynkiem Starostwa Powiatowego. Tak, jak w roku ubiegłym, odbiorem i ważeniem odpadów z papieru zajmą się pracownicy Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli, który jest partnerem akcji. – Makulaturę będziemy zbierać w dwóch miejscach, tzn. na terenie  Rupieciarni przy ulicy 1-Sierpnia w Stalowej Woli, a także na terenie Zakładu Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, zlokalizowanego przy ulicy Centralnego Okręgu Przemysłowego. W obu tych punktach będzie można ją zostawić i odebrać specjalne kupony, które tego samego dnia będą wymieniane na sadzonki na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego – mówi Grzegorz Janiec.

Ze względów organizacyjnych zachęcamy, aby osoby zamierzające dowieźć makulaturę samochodami, udawały się na teren Zakładu Mechaniczno–Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ulicy COP, gdzie jest duży plac manewrowy, natomiast te osoby które będą miały mniejsze ilości papieru, zapraszamy do Rupieciarni. Mamy nadzieję, że dwa punkty odbioru makulatury rozładują ewentualne kolejki oraz usprawnią jej odbiór.

Warto zaznaczyć, że przedsięwzięcie organizowane przez Powiat Stalowowolski przy współpracy z Miejskim Zakładem Komunalnym, znakomicie wpisuje się w obchodzony 22 kwietnia na całym globie Dzień Ziemi. Co również istotne, powiatową akcję ekologiczną „Drzewko za makulaturę” kolejny raz wspiera Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy