Nowy numer 28/2018 Archiwum

Mistrz pięknego czytania

Rusza 3. edycja miejskiego konkursu „Mistrz pięknego czytania”. Dla tego, kto najlepiej zinterpretuje fragment „Chłopów” Władysława Reymonta czeka nagroda w wysokości 1000 złotych. Pozostali uczestnicy konkursu mogą zaś liczyć na nagrody finansowe z puli 800 złotych. Zostały 2 tygodnie aby poćwiczyć i zgłosić się na eliminacje.

30 Marca
MBP w Stalowej Woli, godz. 17:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Kto może wystartować? Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli oraz Spółdzielczy Dom Kultury – organizatorzy konkursu – w szranki może stanąć młodzież w wieku gimnazjalnym, licealnym oraz dorośli.

Będą trzy etapy konkursu. I etap to nabór. Pierwsza selekcja uczestników nastąpi 30 marca w godz. 17.00-20.00 w MBP (budynek przy ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1).  W tym etapie konkursu biorą udział mieszkańcy Stalowej Woli w wieku gimnazjalnym, licealnym i dorośli, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu. Każdy uczestnik wybiera fragment utworu Władysława Stanisława Reymonta  i czyta go przed jury. Należy przygotować jedną z wypowiedzi bohatera lub narratora powieści „Chłopi” , najlepiej taką, w której najpełniej można zaprezentować charakter postaci i opisy narracyjne. Osoby występujące w utworze: Boryna, Jagna, Antek, Hanka, Dominikowa, Jagustynka, Kowal  i narratorzy. Podczas naboru wyłonionych zostanie 10 osób, które wezmą udział w kolejnych etapach Konkursu. Na nabór należy zabrać uzupełniony Formularz zgłoszeniowy, który stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu.

II etap to próby głośnego czytania. Ich termin zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z uczestnikami konkursu. Finał konkursu odbędzie się 6 maja 2016 roku, podczas Dni Stalowej Woli. Uczestnicy finału, wyłonieni w poprzednich etapach, wezmą udział w publicznym czytaniu „Chłopów” Władysława Reymonta. Spośród czytających, jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Z kolei widownia wybierze laureata i przyzna Nagrodę Publiczności. Nagroda dla Mistrza Pięknego Czytania to 1000 złotych. Ponadto pula nagród finansowych do dyspozycji jury wynosi 800 zł. Zdobywcy wyróżnień otrzymają zaś nagrody rzeczowe. Także widzowie przyznają Nagrodę Publiczności.

Na koniec ważna uwaga - każdy, kto chce zostać Mistrzem Pięknego Czytania i stawi się 30 marca w MBP na nabór musi przynieść ze sobą wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.stalowawola.pl) w zakładce „konkursy”.

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma