Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szanujmy wspomnienia

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Szanujmy wspomnienia”.

1 Marca
Ul. Wyszyńskiego 12, Hotel Hutnik, sala im. Norblina., godz. 16:00
Organizator: MR w Stalowej Woli.

Udział zapowiedzieli:

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Szanujmy wspomnienia”. Celem spotkań jest gromadzenie materiałów oraz fotografii umożliwiających opowiedzenie dziejów naszego miasta, poprzez przypomnienie losów ludzi, którzy je budowali i wywierali wpływ na jego rozwój. Po okresie pionierskim przyszedł czas na wspomnienia osób przybyłych do Stalowej Woli w latach 40. i 50. oraz tych, którzy w tych latach wpływali na kształt miasta i budowali jego tradycje.

W związku m.in. z 60. rocznicą powstania ZPiT „Lasowiacy” najbliższe spotkanie poświęcone będzie początkom ruchu artystycznego w mieście. Zapraszamy więc członków i sympatyków zespołu z różnych okresów jego działalności oraz osoby zaangażowane w tworzenie podstaw ruchu artystycznego czy też w nim uczestniczące do podzielenia się wspomnieniami i materiałem zdjęciowym (który po zeskanowaniu wraca do właściciela).

Muzeum nadal gromadzi archiwalia i wspomnienia dotyczące osoby ks. Józefa Skoczyńskiego.

Spotkanie odbędzie się 1 marca (wtorek) o godz. 16, w Sali im. Norblina Hotelu „Hutnik”.

Prowadzący: Marek Wiatrowicz, Beata Trybuła

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy