Nowy numer 44/2020 Archiwum

Marsz milczenia

Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola i Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” zapraszają na uroczystości w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w dniu 13 grudnia 2015 r.

13 Grudnia
Krzyż przed bramą numer 3 Huty Stalowa Wola , godz. 16:45
Organizator: Organizatorzy

Udział zapowiedzieli:

W 34 rocznicę stanu wojennego

 

Prezydent Miasta Stalowa Wola Lucjusz Nadbereżny, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola i Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ „Solidarność” zapraszają na uroczystości w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w dniu 13 grudnia 2015 r.

Spotykamy się w niedzielę 13 grudnia 2015 r. o godzinie 16.45 pod krzyżem przed bramą numer 3 Huty Stalowa Wola /obok zajezdni autobusowej i ambulatorium/. MARSZ MILCZENIA z zapalonymi pochodniami, z pocztami sztandarowymi „Solidarności” przejdzie ulicami miasta do Bazyliki Matki Bożej Królowej Polski. Msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Matki Bożej Królowej Polski będzie celebrowana o godzinie 18.00. Po Mszy świętej złożymy wieńce i zapalimy znicze pod tablicą błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i pomnikiem świętego Jana Pawła II. Po Mszy świętej odbędzie się spotkanie rocznicowe w Bibliotece Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki – aula na II piętrze Biblioteki. Spotkanie będzie połączone z wręczeniem honorowych odznaczeń Semper Fidelis, nadanych przez Krajowy Sekretariat Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność”.

W rocznicę stanu wojennego 13 grudnia w kościele parafialnym w Zaleszanach o godzinie 11.00 celebrowana będzie Mszą święta w intencji Ojczyzny. Z parafii Zaleszany pochodził Zbigniew Wilk – jeden z górników Kopalni „Wujek”, poległych 16 grudnia 1981 r. podczas pacyfikacji kopalni przez oddziały ZOMO. Po Mszy św. zostaną złożone wieńce i zapalone znicze pod pomnikiem górników z KWK „Wujek” na cmentarzu parafialnym. W uroczystości w Zaleszanach będą uczestniczyć poczty sztandarowe NSZZ „Solidarność” i związkowcy z organizacji zakładowych NSZZ „Solidarność”.

W Sandomierzu Msza święta w intencji Ojczyzny będzie celebrowana w Katedrze 13 grudnia o godzinie 17.30. Eucharystię w intencji Ojczyzny zamówiły organizacje zakładowe NSZZ „Solidarność” z Sandomierza, które wspólnie przygotują oprawę liturgiczną. Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości przejdą pod pomnik „Solidarności” przy Bramie Opatowskiej, gdzie złoża wieńce i zapalą znicze. Później zapłoną znicze pamięci, tradycyjnie ułożone już w kształcie krzyża na płycie sandomierskiego rynku. Młodzież z II sandomierskiego Liceum Ogólnokształcącego, wraz z nauczycielem historii, przygotowała widowisko słowno – muzyczne, z repertuarem pieśni solidarnościowych i z okresu stanu wojennego. Program przygotowany przez sandomierską młodzież rozpocznie wieczór wspomnień. Podczas spotkania przy herbacie internowani przed 34 latami działacze NSZZ „Solidarność” będą wspominać trudne dni i miesiące stanu wojennego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy