Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wystawa - gra

MBP i MR w Stalowej Woli zapraszają na wystawa-gra "Zmieniam miasto"

25 Października
MBP (ul. Staszica 14), godz. 14:00
Organizator: MBP i MR w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

CZY DZIECI MOGĄ ZMIENIAĆ MIASTO?

Jak najbardziej! A pomoże w tym wyjątkowa wystawa-gra Zmieniam miasto. Już 25 października, w niedzielę, otwieramy się dla dzieci, rodzin, grup zorganizowanych – w pomieszczeniach po Bibliotece Miejskiej, przy ul. Staszica 14.

 

Zapraszamy na interaktywną wystawę, którą zainaugurowaliśmy podczas tegorocznych Dni Dizajnu. Dzieci powinny brać udział w zmienianiu miasta, zadawać pytania, szukać odpowiedzi i rozwiązań. Są kreatywne i spostrzegawcze, często bardziej niż dorośli. Dlatego z myślą o najmłodszych powstała wystawa Zmieniam miasto.

Na wystawie wspólnie zastanowimy się kim są mieszkańcy miasta, jakie mają potrzeby i co można zrobić by lepiej im się żyło. Zagramy w grę, opowiemy sobie historie i będziemy się dobrze bawić. Nasza zabawa-gra składa się z czterech części. Część pierwsza to tablica ikon, czyli graficznych znaków, które symbolizują: mieszkańców, miejsca w mieście i rozwiązania, które pozwolą zmienić miasto. Druga część to budowanie miasta. Wiemy już z czego składa się miasto, a więc możemy ułożyć dobre dla jego mieszkańców miasto. Trzecia część to opowiadanie historii. Tak jak w grze Story Cubes. Rzucamy 9 kostkami, na których znajdują się obrazki. Trzeba ułożyć historię, używając pojęć z kostek, a zaczynamy od słów: Zmieniam miasto dla…I tu używamy jak najwięcej wyobraźni. Czwarta część wystawy, to zabawa w budowanie idealnego miasta oraz rysowanie naszych wymyślonych rozwiązań.

Ponadto każdy, kto przyjdzie na wystawę otrzyma zeszyt do gry miejskiej Rodzinny spacer po Stalowej Woli, z którym może sam, wraz z rodziną, z klasą, czy z przyjaciółmi przejść po części miasta rozwiązując ciekawe zagadki. Zeszyt jest uzupełnieniem wiedzy o historii Stalowej Woli oraz stylu modernistycznym, z którego słynie miasto. Zachęcamy aby wyjść, odkrywać miasto i… zaprzyjaźnić się z nim. Łatwiej wtedy pomyśleć o zmianach. Z wypełnionym zeszytem można się zgłosić do muzeum i otrzymać nagrodę-niespodziankę.

 

Wystawa Zmieniam miasto będzie dostępna od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16, a w niedzielę od 14 do 18, w lokalu po dawnej Bibliotece Miejskiej, ul. Staszica 14.

Dla grup zorganizowanych obowiązują zapisy, tel.: 797 120 224.

Wstęp wolny!

 

Dodatkowo w budynku dostępna jest wystawa: Odzyskać piękno modernizmu oraz warsztaty Kod Architektury i Papierowe miasto. Cała oferta na 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy