Nowy numer 3/2021 Archiwum

Cyfrowe zasoby

Od 1 października 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przy ulicy ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli będzie można korzystać z zasobów cyfrowych udostępnionych przez Bibliotekę Narodową.

1 Października
MBP , godz. 08:00
Organizator: MBP

Udział zapowiedzieli:

Od 1 października  2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza przy ulicy ks. J. Popiełuszki 10 w Stalowej Woli będzie można korzystać z zasobów cyfrowych udostępnionych przez Bibliotekę Narodową. Dzięki projektowi Academica użytkownik zyskuje bezpłatny dostęp do około 500 tysięcy publikacji, w tym współczesnych książek i czasopism ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Academica to system wypożyczeń międzybibliotecznych, który częściowo zastąpi tradycyjny sposób polegający na wysyłaniu egzemplarzy drogą pocztową. W ofercie są książki dawne i współczesne, gazety i czasopisma, podręczniki akademickie, publikacje naukowe, czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, recenzje, artykuły, pocztówki, fotografie, rękopisy, mapy i atlasy. Tematyka to m.in. publikacje poświęcone historii, psychologii, medycynie, ekonomii, prawu, literaturze i wielu innym dziedzinom. Academica to bardzo przydatne narzędzie do poszukiwań dla naukowców, studentów, badaczy, historyków i innych zainteresowanych.

Uczestnicząc w projekcie Academica, Biblioteka w Stalowej Woli daje możliwość korzystania z tych zasobów  swoim Czytelnikom, posiadającym ważną kartę biblioteczną.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Regulaminie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica. 

Biblioteka zaprasza wszystkich chętnych do rezerwowania i wypożyczania książek korzystając z terminalu, który znajduje się w Wypożyczalni „Książki Mówionej” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli, ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro, tel. 15  842-10-63, wew.107)

Regulamin użytkownika systemu Academica wraz z oświadczeniem dostępny jest na stronie www MBP w Stalowej Woli.

 

Z systemu Academica można korzystać w dniach:

Poniedziałki:                        w godzinach od 12 – 18

Wtorki, czwartki, piątki        w godzinach od 10 – 18

Środy:                                    w godzinach od 10 – 16

Soboty:                      w godzinach od 10 - 14     

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy