Nowy numer 20/2024 Archiwum

Dożynki powiatu stalowowolskieo

Starosta stalowowolski i wójt gminy Radomyśl nad Sanem zapraszają na dożynki powiatu stalowowolskiego.

6 Września
Kościół parafialny w Rzeczycy Długiej i stadion sportowy w Rzeczycy Długiej., godz. 14:00
Organizator: Starosta stalowowolski i wójt gminy Radomyśl nad Sanem

Udział zapowiedzieli:

 
Prezentacja wieńców dożynkowych, degustacja regionalnych potraw, czy koncert zespołu LOMBARD - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekać będą na mieszkańców podczas „XVI Dożynek Powiatu Stalowowolskiego”. Święto plonów odbędzie się 6 września 2015 roku w Rzeczycy Długiej (gmina Radomyśl nad Sanem).
Dożynki są symbolicznym zwieńczeniem całorocznej pracy rolników. Organizuje się je tradycyjnie po zakończeniu prac polowych, gdy wszystkie plony są już zebrane. I choć kojarzone są głównie ze wsią, to są okazją do świętowania nie tylko dla rolników. - Dożynki to święto nas wszystkich. Dlatego zapraszam mieszkańców Powiatu Stalowowolskiego do wspólnej zabawy na stadionie sportowym w miejscowości Rzeczyca Długa. Jestem przekonany, że to będzie bardzo udana impreza. Przygotowaliśmy bogaty i zróżnicowany program, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Na uczestników imprezy czeka mnóstwo atrakcji – zapewnia Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.
Oprócz tradycyjnych, nieodłącznych punktów dożynek, takich jak przejście korowodu dożynkowego, czy prezentacja i wystawa wieńców, uczestnicy skorzystać będą mogli z wielu innych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowane zostanie wesołe miasteczko, na tych nieco starszych czekać będą quizy dożynkowe i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności m.in. w młóceniu cepami i robieniu powróseł. Miłośnicy sztuk walki również znajdą tam coś dla siebie, bowiem podczas dożynek zaprezentuje się Samurajski Klub „Katana” z Tarnobrzega. Całe wydarzenie wzbogacone zostanie także niemałą porcją muzyki. Tego dnia w Rzeczycy Długiej będzie można usłyszeć covery w wykonaniu zespołu LORD – Sound of Queen, wziąć udział w recitalu Małgorzaty Kotwicy i bawić się przy dźwiękach kultowego, polskiego zespołu LOMBARD. Całość zwieńczona będzie dyskoteką pod gwiazdami. Dożynki to również doskonały powód do zapoznania się z bogatą kuchnią naszego regionu. Dlatego też podczas imprezy dla uczestników przygotowana zostanie degustacja potraw regionalnych.
Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XVI Dożynkach Powiatu Stalowowolskiego i X Dożynkach Gminy Radomyśl nad Sanem zapraszamy 6 września 2015r. na Stadion Sportowy w Rzeczycy Długiej. Przed oficjalnym otwarciem na stadionie, o godzinie 14.00 w Kościele Parafialnym w Rzeczycy Długiej odbędzie się msza święta dziękczynna. Stamtąd też w kierunku stadionu wyruszy Korowód Dożynkowy. 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy