Nowy numer 2/2021 Archiwum

Konkurs fotograficzny

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Czytanie w podróży – czytanie świata”, organizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta.

6 Sierpnia
MBP w Stalowej Woli, godz. 16:33
Organizator: MBP w Stalowej Woli i Fundacja im. Zbigniewa Herberta.

Udział zapowiedzieli:

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zachęca swoich czytelników do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym „Czytanie w podróży – czytanie świata”, organizowanym przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Inspiracją konkursu jest twórczość Herberta. Nagrodami w konkursie są iPhone 6, aparat cyfrowy oraz tomy poezji oraz prozy Zbigniewa Herberta.

Wakacje to okres podróży i wolnego czasu, który można wypełnić dobrą lekturą. Co czytamy w podróży? Rozkłady jazdy, przewodniki, książki, które zabraliśmy ze sobą? Czy może krajobrazy, miejsca, spotkanych ludzi? I w jaki sposób czytamy, będąc w podróży? Uważnie, intensywnie, z pasją? Czy – przeciwnie – od niechcenia, leniwie, niedbale? Czy czytanie bywa podróżą? Czy w podróży – przez świat, przez życie – można obyć się bez czytania? Czy bycie w podróży do czytania zachęca? A może sama podróż jest formą lektury?

Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do fotograficznej odpowiedzi na te i podobne pytania, jakie stawia przed nami twórczość Zbigniewa Herberta. Inspiracją dla uczestników są podróżne wiersze Poety: Obłoki nad Ferrarą, Podróż do Krakowa, Głos.

Do udziału w konkursie Fundacja zaprasza wszystkich zainteresowanych fotografią i twórczością Zbigniewa Herberta, podróżników - czytelników z aparatem w dłoni, uważnych obserwatorów zmieniającego się krajobrazu, miłośników niebanalnych ujęć z podróży. Szczególnie zaś zaprasza młodzież szkolną.

By wziąć udział w konkursie, należy w terminie od 14 czerwca do 7 września 2015 roku nadesłać wykonane przez siebie zdjęcie z podróży na adres mailowy pan.cogito@fundacjaherberta.com lub zamieścić je w komentarzu pod postem konkursowym na profilu Herbert. Pan Cogito na Facebooku.  Zdjęcie powinno być zapisane w formacie .jpg, .jpeg lub .png.

Nagrodami w konkursie są: tomy poezji oraz prozy Zbigniewa Herberta oraz iPhone 6 i aparat cyfrowy.

Szczegółowe informacje o konkursie na stronie internetowej Fundacji (na której dostępny jest również regulamin konkursu).          http://www.fundacjaherberta.com/aktualnosci/item/455

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorem nagród jest firma RTV EURO AGD. Partnerami konkursu są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W razie pytań lub jakichkolwiek wątpliwości - kontakt mailowy na adres m.chrzczonowicz@fundacjaherberta.com lub pan.cogito@fundacjahertberta.com

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy