Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Poezja Moniki Kusztal

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na prezentację tomiku poezji Moniki Kusztal.

25 Czerwca
MBP w Stalowej Woli, godz. 18:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Zapraszamy na prezentację tomiku poezji Moniki Kusztal

„Niedomknięte słowa” – to tytuł najnowszego tomiku poezji Moniki Kusztal, który zostanie zaprezentowany w czwartek, 25 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza W Stalowej Woli. Początek spotkania - godzina 18.00. Zapraszamy do budynku przy ul. ks. J Popiełuszki 10 (sala bankietowa, II piętro).

- Słowa niedomknięte, nie zakończone raz na zawsze, zza których jeszcze coś można zobaczyć, jak przez niedomknięte drzwi. To trafny tytuł zbioru wierszy młodej poetki. Dużo w nim miejsca zajmują wiersze o najbliższych. Lektura poetyckiej książki Moniki Kusztal zwraca nam uwagę na sprawy, które przeważnie odsuwany od siebie, jako uciążliwy życiowy balast – pisze w posłowiu Elżbieta Zechenter – Spławińska.

- To bardzo nostalgiczny tomik, momentami też bardzo bolesny. Jest kilka tekstów związanych z przykrymi doświadczeniami w moim życiu. Ale jest też dużo takiej młodzieńczej radości i dużo nadziei. Na pewno tomik nie określę, jako depresyjny, tylko nostalgiczny – mówi sama poetka.

Autorem okładki zbioru wierszy jest Jakub Woynarowski - pochodzący ze Stalowej Woli rysownik i grafik, laureat „Paszportu POLITYKI.

Monika Kusztal jest członkinią Koła Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Krakowie oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich i współredaktorką strony krytyczno-literackiej „Artefakty kulturalne”.

Wydała także dwa inne tomiki poezji: w I klasie licealnej „Oparta o deszcz" (Towarzystwo Słowaków w Polsce, Kraków-Stalowa Wola 2007) i „Reklamówka w niebieskiej sukience" (Towarzystwo Słowaków w Polsce, Kraków 2011). Laureatka wielu konkursów literackich m.in. Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej "Lipy" Bielsko-Białą (2006-2007), ogólnopolskich konkursów poetyckich w Tarnobrzegu, Jaśle, Krośnie, Sanoku i Wągrowcu (2004-2008), zdobyła I miejsce na XVI Rzeszowskich Dniach Kultury Szkolnej w kategorii poezja (2008).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy