Nowy numer 3/2021 Archiwum

Leczenie przez sztukę

Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli zaprasza na warsztaty.

27 Czerwca
Biblioteka Międzyuczelniana w Stalowej Woli., godz. 16:00
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli.

Udział zapowiedzieli:

Będą leczyć poprzez sztukę

 

Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe Niesłyszących „Surdostal” w Stalowej Woli w ramach realizowanego projektu dofinansowano ze środków budżetu miasta Stalowa Wola „Zachciało się kafelka z pieca … jak gwiazdki z nieba!” zaprasza na cykl interdyscyplinarnych warsztatów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb osób niesłyszących, słabosłyszących i osób z niepełnosprawnością intelektualną. Już 27 czerwca o godz. 16.00 w Bibliotece Międzyuczelnianej przy ul. Ks. J. Popiełuszki 10 otwarcie wystawy i spotkanie autorskie z Agnieszką Zawadzką, autorką ilustracji i książki „Ballada o piecu kaflowym”.

Pokaz obejmować będzie prezentację szkiców, ilustracji oraz makiety książki obrazkowej dla dzieci pt. „Ballada o piecu kaflowym”. Ilustracje wykonane w technice komputerowej nawiązują do stylu, w jakim malowano (zdobiono) huculskie piece kaflowe, np. piec znajdujący się w Kuncewiczówce w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Autorka wystawy opowie o swoich inspiracjach oraz o tym, jak powstaje książka obrazkowa dla dzieci. Pokaz ilustracji będzie stanowić punkt wyjścia do warsztatów ceramicznych i ilustratorskich, planowanych w dalszej części projektu. W spotkaniu weźmie również udział Monika Modrzejewska-Świgulska, autorka wstępu do katalogu ilustracji do „Ballady o piecu kaflowym”. Spotkanie tłumaczone będzie na Polski Język Migowy.

Ponadto, 27-28 czerwca w bibliotece odbędą się bezpłatne weekendowe warsztaty z arteterapii pt. „Moje życie jest opowieścią – praca z wątkami autobiograficznymi”. Warsztaty przeznaczone są dla terapeutów, osób pracujących z osobami z niepełnosprawnością, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych arteterapią. Prowadzenie: dr Monika Modrzejewska-Świgulska. Liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy u koordynator projektu: Edyta Lisek-Lubaś 504 016 754, e-mail: edyta.lisek@wp.pl

 

Oto pozostałe zajęcia realizowane w ramach wspomnianego projektu, terminy i miejsca.

 

Termin: sobota/niedziela, 4-5 lipca 2015

w godz. 10.00-14.00 

W programie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy