Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rozmowa o włóczędze

MiBP w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie do Dyskusyjnego Klubu Książki.

13 Maja
MBP w Stalowej Woli, godz. 18:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Porozmawiajmy o włóczędze

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w środę 13 maja o godzinie 18. Tym razem rozmowa będzie się toczyła wokół książki Mariusza Wilka „Dom włóczęgi”.

Swoją opowieść-dziennik Mariusz Wilk pisze tak, jak się bierze kolejny oddech. Albo tak, jak się po czasie wraca na wytyczoną niegdyś ścieżkę. To, co zdawało się odruchowe, odkryte, rozpoznane, nieoczekiwanie nabiera nowych znaczeń. Wilk na nowo czyta alfabet natury, a własną biografię tłumaczy na nieznane mu wcześniej emocje. Zmiana perspektywy spojrzenia na przyrodę, literaturę, ludzkie losy daje fascynujący efekt odkrywania tego, co bliskie, a dotąd niedostrzeżone. Książka mieni się, jak i poprzednie zmiennością planów narracyjnych i mikroopowieści.

Mariusz Wilk (ur.1955) - pisarz-włóczęga, od dwudziestu lat mieszka na północy Rosji. Od końca lat siedemdziesiątych działacz opozycji, więziony w stanie wojennym. Współautor książki "Konspira: rzecz o podziemnej Solidarności" (1984). Po 1989 roku porzucił cywilizację i zamieszkał na Północy. Swoje przeżycia opisywał na łamach paryskiej Kultury, Zeszytów Literackich i Rzeczpospolitej - te podróżnicze eseje złożyły się na książki „Wilczy notes” (1998), „Wołoka” (2005), „Dom nad Oniego” (2006) i „Tropami rena” (2007). W roku 2006 został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na spotkanie DKK zapraszamy do budynku przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, na II piętro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy