Nowy numer 48/2020 Archiwum

Cerkwie pogranicza

Stalowa Galeria zaprasza na wystawę "Cerkwie pogranicza" Mariusza Bajka.

17 Maja
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woili., godz. 19:00
Organizator: Stalowa Galeria

Udział zapowiedzieli:

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Zachęca do spacerów i nieco dalszych podróży. W tym wiosennym klimacie zapraszamy na kolejną już wystawę w Galerii Sztuki STALOWA GALERIA (http://stalowagaleria.pl/), mieszczącej się przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. Wernisaż ekspozycji odbędzie 17 maja się o godzinie 19.00.

Tym razem przedstawiamy Państwu twórczość znanego w środowisku stalowowolskim propagatora kultury i historii Mariusza Bajka.
 „Cerkwie pogranicza”, to wystawa prezentująca grafiki wykonane ołówkiem. Stara architektura, kapliczki, przydrożne krzyże oraz cerkwie to najczęściej pojawiające się motywy w jego twórczości. Wraz ze swoją żona Zofią  od lat wędrują  szlakami południowo wschodniej Polski dokumentując w dwojaki sposób piękno tego rejonu.  Pan Mariusz szkicując, pani Zofia spisując informacje, podania i ciekawostki o cerkwiach, rozsianych na zboczach Beskidu Niskiego czy Bieszczadów.

Podczas wernisażu zaprezentowany  zostanie  również album, „Cerkwie pogranicza” który zawiera  rysunki  i opisy zachowanych do dziś cerkwi. Autorka tekstu, poświęciła wiele uwagi stylom, w których zostały one wzniesione, historii tych terenów, różnorodności wyznań i narodom, które zamieszkiwały tamtejsze ziemie. Publikacja ta, to doskonały przewodnik, dla wszystkich tych, którzy już planują wakacyjne wycieczki na szlakach pogranicza.

 

Wszystkich mieszkańców Stalowej Woli, miłośników sztuki i życia kulturalnego
w naszym mieście zapraszamy 17 maja o godzinie 19.30. oraz do odwiedzania STALOWEJ GALERII po każdej mszy świętej w niedzielę (7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 18.00) oraz w dni powszednie (6.00, 7.00, 18.00).

 

Do zobaczenia

 

Ks. Mieczysław Kucel CSMA

 

 

STALOWA GALERIA zaprasza do spotkania ze sztuką, pięknem, dobrem i prawdą. Naszym celem jest ukazanie, przez różnorodność form artystycznych (malarstwo, fotografia, rękodzieło, rzeźba, plastyka, rysunek), wielkości i piękna naszego Stwórcy-Boga. Sztuka, którą chcemy pokazywać w STALOWEJ GALERII, prowadzi do estetycznych, poznawczych, emocjonalnych i metafizycznych przeżyć. Daje radość i pokój. Składnia do refleksji.

Profesjonalnie zaaranżowana sala wystawowa, pozwala na odpowiednią ekspozycję projektów artystycznych. Dysponujemy oświetleniem i sprzętem multimedialnym, gwarantującym odpowiedni odbiór sztuki. STALOWĄ GALERIĘ uzupełniają pomieszczenia do organizacji spotkań i wieczorów tematycznych, a także pełne zaplecze socjalne.

Nasza GALERIA wpisuje się w mapę lokalnych ośrodków kultury, dopełniając ją o dzieła sztuki sakralnej.

Zapraszamy twórców indywidualnych i grupy. Każdego, kto tworzy sztukę i czuje potrzebę podzielenia się nią z szeroką publicznością. Zachęcamy do rozwoju talentów młodych i dojrzałych, początkujących i doświadczonych artystów.

STALOWA GALERIA to miejsce dla każdego. Czekamy na WAS. Do zobaczenia.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy