Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zaprasza na "Tydzień Bibliotek".
Zapraszamy na Tydzień Bibliotek
Od 6 do 16 maja Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza do udziału w imprezach i spotkaniach organizowanych w ramach Tygodnia Bibliotek.
„W Y B I E R A M B I B L I O T E K Ę”
6 maja /środa/
godz. 8:30 – Biblioteka Główna – Multiteka, ul. ks. J. Popiełuszki 10
„Jak Wojtek został strażakiem” – pogadanka dla klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej
godz. 9:00 – Filia Nr 1 – Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 14
Pasowanie na czytelnika dzieci z Przedszkola Nr 6 – grupa „Biedronki”
godz. 10:00 – Filia Nr 1 – Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 14
pasowanie na czytelnika dzieci z Przedszkola Nr 6 – grupa „Wiewiórki”
godz. 13:30 – Filia Nr 3, ul. Rozwadowska 6
„Poranek z Tuwimem” – zabawy literacko – plastyczne dla dzieci z klasy „0” b PSP Nr 9
godz. 15:00 – Filia Nr 1 – Oddział dla Dzieci, ul. Staszica 14
„Co to jest czasopismo?” - spotkanie czytelnicze dla Kółka Bibliotecznego
7 maja /czwartek/
godz. 10:00 – Filia Nr 3, ul. Rozwadowska 6
„Poranek z Tuwimem” – zabawy literacko – plastyczne dla dzieci z klasy „0” a PSP Nr 9
8 maja /piątek/
godz. 9:00 – Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10
„Spotkanie z Andersenem” – pogadanka dla dzieci /4-5 lat/ z Przedszkola Integracyjnego Nr 12
godz. 10:00 – Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3
„Ilustracja do ulubionej bajki” – konkurs plastyczny dla dzieci z klasy I PSP Nr 1
godz. 10:00 – Filia Nr 3, ul. Rozwadowska 6
„Katalogi kartkowe i komputerowe. Wyszukiwanie informacji” – lekcja biblioteczna dla klasy III b PSP Nr 9
godz. 12:05 – Filia Nr 5, ul. Wańkowicza 69
„Bajki, baśnie, opowiadania” – głośne czytanie bajek w Przedszkolu Nr 4
godz. 12:30 – Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3
„Wróbelek Elemelek i jego przyjaciele” – konkurs plastyczny dla dzieci z Przedszkola Nr 1
11 maja /poniedziałek/
godz. 10:00 – Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3
Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki dla dzieci z klasy II PSP Nr 1
godz. 16:00 – Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10
„Godziny przy piórze” – uroczyste podsumowanie konkursu literackiego – dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu stalowowolskiego, połączone z wręczeniem nagród oraz wystawa pokonkursowa nagrodzonych prac.
12 maja /wtorek/
godz. 10:00 – Filia Nr 3, ul. Rozwadowska 6
„Poranek z Tuwimem” – zabawy literacko – plastyczne dla dzieci z Przedszkola Nr 5
godz. 10:00 – Filia Nr 5, ul. Wańkowicza 69
spotkanie czytelnicze dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 2 w Stalowej Woli
godz. 11:00 – Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10
„Wybieram bibliotekę” – wycieczka dzieci z Przedszkola „Dzieciaki.pl”
13 maja /środa/
godz. 8:00 – Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3
„Jan Długosz i inni kronikarze” – pogadanka dla uczniów klasy V PSP Nr 1
godz. 10:00 – Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3
„Z książką przez wieki” – prezentacja multimedialna dla klasy II PSP Nr 1
godz. 10:00 – Filia Nr 3, ul. Rozwadowska 6
„Poranek z Tuwimem” – zabawy literacko – plastyczne dla dzieci z Przedszkola Nr 5
godz. 10:30 – Filia Nr 1, ul. Staszica 14
„Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy” – uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci ze stalowowolskich przedszkoli i klas zerowych /5-6 latki/, połączone z wręczeniem nagród laureatom oraz wystawa pokonkursowa prac.
godz. 13:30 – Filia Nr 3, ul. Rozwadowska 6
„Poranek z Tuwimem” – zabawy literacko – plastyczne dla dzieci z klasy „0” b PSP Nr 9
godz. 18:00 – Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10
„Godzinami o książkach” – Mariusz Wilk – „Dom włóczęgi”. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych
14 maja /czwartek/
godz. 9:30 – Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10
„Baśniowy świat” – przedstawienie dla dzieci ze szkół podstawowych
godz. 10:00 – Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3
„Jan Długosz i inni kronikarze” – pogadanka dla uczniów klasy VI PSP Nr 1
godz. 10:00 – Filia Nr 3, ul. Rozwadowska 6
„Poranek z Tuwimem” – zabawy literacko – plastyczne dla dzieci z klasy „0” a PSP Nr 9
godz. 14:00 – Filia Nr 1, u. Staszica 14
„Wybieram czytanie” – głośne czytanie dla dzieci z klas zerowych PSP Nr 3
godz.10:00 – Filia Nr 5, ul. Wańkowicza 69
„Wybieram Bibliotekę” – wycieczka grupy „Misie” /3-latki/ z Przedszkola Nr 4/głośne czytanie, zabawy rysunkowe/
godz. 17:30 – Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3
Prezentacja poezji Aleksandry Piguły z Grupy Poetyckiej „Słowo” z Mielca
[Organizator: Stowarzyszenie Literackie „Witryna”, współorganizacja : MBP]
15 maja /piątek/
godz. 10:00 – Filia Nr 5, ul. Wańkowicza 69
„Świat bajek” – podsumowanie konkursu rysunkowego dla dzieci /grupa „Biedronki”/ z Przedszkola Nr 4, krótka inscenizacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik” przygotowana przez pracowników biblioteki oraz zagadki rysunkowe, labirynty i inne zabawy
godz. 11:00 – Biblioteka Główna, ul. Wańkowicza 69
„Świat bajek” – podsumowanie konkursu rysunkowego dla dzieci /grupa „Pszczółki”/ z Przedszkola Nr 4, krótka inscenizacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Spóźniony słowik” przygotowana przez pracowników biblioteki oraz zagadki rysunkowe, labirynty i inne zabawy
godz. 11:00 – Filia Nr 1, ul. Staszica 14
„Wybieram czytanie” – głośne czytanie dla dzieci z klas zerowych PSP Nr 3
godz. 10:30 – Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3
„Bajkolandia” – zgaduj-zgadula dla uczniów klasy II PSP Nr 1
godz. 11:20 – Filia Nr 3, ul. Rozwadowska 6
„Katalogi kartkowe i komputerowe. Wyszukiwanie informacji” – lekcja biblioteczna dla klasy II b PSP Nr 9
godz. 19:00 – 22:00 - Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10
NOC W BIBLIOTECE
w programie:
16 maja /sobota/
godz. 11:00 – Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10
„Warsztaty literackie „Wers”” – zajęcia literackie dla uczestników warsztatów literackich, w programie: analiza tekstów, turniej jednego wiersza.
godz. 11:00 – Biblioteka Główna, ul. ks. J. Popiełuszki 10
„Godzinami o książkach” – Paweł Beręsewicz – „Na przykład Małgośka”. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci
Imprezy towarzyszące: wystawy