Nowy numer 3/2021 Archiwum

konkurs dla dzieci

MBP w Stalowej Woli zachęca dzieci do wzięcia udziału w konkursie.

5 Maja
MBP w Stalowej Woli, godz. 10:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Konkurs „Pocztówka do autora”

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zachęca do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Festiwal Literatury dla Dzieci. Opracujcie pocztówkę do jednego z autorów goszczących w tym roku na  festiwalu i weźcie udział w konkursie, w którym do wygrania są wspaniałe zestawy książkowe.

Oto zadanie konkursowe: Pocztówka powinna być przygotowana w wymiarze A6, najlepiej z papieru technicznego, dowolną techniką plastyczną. Powinna zawierać ilustrację, krótkie pozdrowienia dla autora, oryginalnie przygotowany przez Was znaczek i wpisanego adresata. Przewodnim tematem plastycznym mogą być jego obecne lub przyszłe książki... Starsze dzieci zachęcamy do dołączenia listu, w którym opiszecie, o czym Wasz ulubiony autor powinien napisać swoją kolejną książkę. Te zasady 23 kwietnia poznali w MBP uczniowie PSP nr 7, którzy na kolejnych zajęciach w bibliotece wykonają właśnie takie kartki. Ale w konkursie może wziąć udział każde dziecko.

Autorzy literatury dziecięcej, dla których można zaprojektować pocztówkę to: Renata Piątkowska, Andrzej Maleszka, Iwona Chmielewska, Anna Czerwińska – Rydel,  Zofia Stanecka, Agnieszka Tyszka, Maciej Wojtyszko, Marianna Oklejak, Jerzy Stuhr i Marianna Bończa – Stuhr, Ulf Stark. Wymienieni twórcy otrzymają Waszą korespondencję i zdecydują, komu przyznać nagrody.

Przygotowaną kartkę MBP w Stalowej Woli prześle na adres:

Fundacja Czas Dzieci

ul. Felicjanek 10/17

31-¬104 Kraków

z dopiskiem „Festiwal Literatury dla Dzieci 2015”

Pamiętajcie, aby do pocztówki na osobnej kartce dołączyć swoje dane korespondencyjne, aby Fundacja mogła wysłać Wam nagrody!

Termin dostarczenia pocztówek do MBP w Stalowej Woli: 5 maja 2015 r. Oczywiście pocztówkę i niezbędne informacje o jej autorze na podany wyżej adres można wysłać także osobiście.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy