Nowy numer 47/2020 Archiwum

Memoriał Sportowy im. Jana Pawła II

IV Podkarpacki Memoriał Sportowy im. Jana Pawła II odbędzie się w Stalowej Woli.

22 Kwietnia
Parafia im. Jana Pawła II. Pływalnia MOSiR., godz. 18:00
Organizator: Komitet organizacyjny

Udział zapowiedzieli:

 
Czas na IV papieski memoriał [zapowiedź]
Środa, 22 kwietnia 2015 roku. Tego dnia już po raz czwarty, na obiektach  stalowowolskiego MOSiRu, oddamy hołd  Św. Janowi Pawłowi II. Ta niecodzienna, sportowa forma pozdrowienia dla Papieża Polaka, staje się już powoli tradycją w hutniczym grodzie. Ten rok będzie jednak wyjątkowy. Mija bowiem dokładnie 10 lat od śmierci Papieża Polaka.
Dekada. Tylko tyle i aż tyle. Dla jednych wystarczająco dużo, a dla innych  zdecydowanie za mało, by zapomnieć. My pamiętamy. Wraz z setkami mieszkańców Stalowej Woli oraz Gośćmi z różnych stron Polski, którzy rok w rok uczestniczą w naszej inicjatywie. Wraz
z ludźmi, dla których godzina 21:37 ma specjalne znaczenie … 
Tym razem – ze względu na Święta Wielkiej Nocy – zapraszamy Was do udziału
w memoriale 22 kwietnia 2015 roku. Cel i forma imprezy, pozostaną jednak takie same.
Co w tym roku?
Podobnie jak w ubiegłym roku tak i w tym impreza ma 3 etapy. Pierwszy z nich – sztafeta lekkoatletyczna przeznaczona jest wyłącznie dla grup niepełnosprawnych i rozpocznie się
o godz. 13:00. Do udziału w kolejnych wydarzeniach – Mszy Świętej (g.18:00) oraz Sztafety Pływackiej (g.20:00) – zapraszamy już wszystkich: zarówno pełno i niepełnosprawnych.
Do przepłynięcia będzie 9665 basenów, czyli tyle ile dni trwał pontyfikat św. Jana Pawła II. Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa. 
Impreza skierowana jest do dzieci, dorosłych, starszych, w tym do osób niepełnosprawnych
z całego województwa podkarpackiego. W latach ubiegłych udało się zebrać łącznie ponad 2,5 tysiąca osób. 
Zapisz się na Memoriał 
12 kwietnia 2015 r. ruszyły zapisy na imprezę. Listy znajdą się w szatni pływalni krytej MOSiR oraz w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Grupy zorganizowane proszone są o zgłoszenia drogą internetową i telefoniczną. 
Wszystkie bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.memorialpapieski.pl
Organizatorami Memoriału, jest Stowarzyszenie Latorośl, przy współpracy z Zespołem Szkół nr 6 Specjalnych w Stalowej Woli, Parafią Akademicką pw. św. Jana Pawła II, Duszpasterstwem Akademickim „Baszta” oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji
w Stalowej Woli.
Projekt dofinansowany jest z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli oraz Urzędu Gminy Stalowa Wola.
Zapraszamy każdego, kto ma chęć w nieco inny i szczególny sposób oddać hołd Papieżowi Polakowi.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy