Nowy numer 47/2020 Archiwum

Dyskusyjny Klub Książki

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Książki.

11 Marca
MBP w Stalowej Woli, godz. 18:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Dyskusyjny Klub Książki już w środę

Serdecznie zapraszamy na kolejny Dyskusyjny Klub Książki do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli. Tym razem przedmiotem rozważań będzie najnowsza książka Pauliny Wilk – „Znaki szczególne”. Początek spotkania – środa, 11 marca, godzina 18.00 – budynek BM przy ul. ks. J Popiełuszki 10.

„Znaki szczególne” są zapisem dorastania w wolności, która także dzieciom i nastolatkom postawiła zaskakujące wyzwania. Ostatni obywatele PRL, a jednocześnie pierwsi obywatele wolnej Polski – są generacją szczególną. Przecięci na pół, starzy i nowi zarazem. Wychowani w poczuciu równości i oswojeni z niedostatkiem, ale dorastający w atmosferze rywalizacji i wielkich szans. Nie w pełni nowocześni, bo także nieco staromodni.

Urodzona w 1980 roku autorka była jednym z dzieci porwanych przez wir przemian. Teraz ogląda własne dzieciństwo, dorastanie i dorosłość, opisuje też losy rodziny, sąsiadów i bliskich, by zrozumieć, jak głęboka, wszechobecna – i niezakończona – jest transformacja życia w Polsce. Powrót na podwórko to okazja, by z przeszłości zabrać wszystko, co potrzebne teraz w nowym, ale niekoniecznie lepszym świecie: czas wolny, wspólną przestrzeń, zdolność bycia razem i budowania kompromisów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy