Nowy numer 43/2020 Archiwum

Nowe zajęcia dla dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zaprasza dzieci na nowe zajęcia

24 Stycznia
MBP w Stalowej Woli, godz. 12:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Nowa zajęcia dla dzieci i młodzieży w bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli rusza Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Pierwsze organizacyjne spotkanie zaplanowano na sobotę, 24 stycznia. A już w ten piątek najmłodsi czytelnicy mogą skorzystać z kolejnej oferty biblioteki – „Planszowe piątki”. Każde dziecko będzie mogło przyjść do Biblioteki Głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 i w specjalnie wydzielonym kąciku malucha zagrać w ciekawe gry.

Z „Planszowych piątków” każde dziecko będzie mogło skorzystać w godzinach od 12 do 19                      i oczywiście w piątki. Biblioteka ma już w swoich zasobach kilka gier i puzzli, z których korzystały dzieciaki kiedy pożyczały książki, teraz placówka ze swoją ofertą chce pójść nieco dalej. I na zabawy przeznacza określony dzień. Planowany jest także zakup kolejnych gier, warcabów i puzzli.

Nieco starsze dzieciaki (wiek docelowy to 9-13 lat) mogą przyjść do budynku Biblioteki Międzyuczelnianej w sobotę, 24 stycznia o godzinie 11. Zaplanowano wtedy organizacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Klubowiczem może zostać każdy, niezależnie od zainteresowań.  Uczestnikami DKK są osoby, które lubią czytać, dzielić się wrażeniami z lektury, czy być na bieżąco z nowościami wydawniczymi. Nikt nie ocenia gustów czytelniczych. Spotkania mają być okazją miłego spędzenia czasu, dlatego szanuje się zdanie innych osób biorących udział w dyskusji. Zasadą jest, by w tym samym czasie (w ciągu miesiąca) wszyscy przeczytali tę samą książkę. – To odpowiedź na kolejne życzenie czytelników, tym razem młodszych. Często jest tak, że przychodzą oddać książkę, wspólnie rozmawiamy o jej treści. Wywiązuje się ciekawa dyskusja. Albo jeśli przeczytali książkę, której akurat nie ma w bibliotece, proszą o jej sprowadzenie – dla swoich koleżanek i kolegów. Nie trzeba być znawcą literatury, nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Zapraszam na pierwsze zajęcia DKK dla dzieci – mówi Maria Chodukowska, bibliotekarka która będzie opiekunką i moderatorem tej grupy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy