Nowy numer 44/2020 Archiwum

Spotkanie z historykiem

Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak zaprasza na spotkanie z Piotrem Zychowiczem.

23 Października
Biblioteka Międzyuczelniana, godz. 18:00
Organizator: Prezydent w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Jego bestseller „Pakt Ribbentrop-Beck” wywołał nie ustającą dyskusję, czy we wrześniu 1939 r. Polska nie powinna była zawiązać tymczasowego sojuszu z III Rzeszą.
W „Obłędzie ’44” uznał zaś akcję „Burza”, a zwłaszcza Powstanie Warszawskie, za zbiorowe samobójstwo popełnione w interesie Stalina. Zarówno „Pakt Ribbentrop-Beck”, jak i „Obłęd ’44” wyróżnił „Magazyn Literacki KSIĄŻKI”. Ogłosił „Pakt Ribbentrop-Beck” historyczną Książką Roku 2012, a „Obłęd ’44” historyczną Książką Roku 2013.
Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o II wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam RzeHistoria”. Obecnie jest redaktorem naczelnym miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy