Nowy numer 48/2020 Archiwum

Warsztaty robienia zakładek

Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zaprasza warsztaty tworzenia zakładek.

18 Października
MBP. Sala spotkań nr 2, godz. 11:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Wygraj czytnik e-booków i stwórz zakładkę

Miejska Biblioteka Publiczna im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty kreatywnego tworzenia zakładek do książek. Zajęcia odbędą się w sobotę, 18 października o godzinie 11 w Bibliotece Międzyuczelnianej przy ul. ks. J. Popiełuszki 10, II piętro sala spotkań nr 2.

 – Serdecznie zachęcamy do udziału w warsztatach całe rodziny. Każdy będzie mógł przekonać się jak ciekawe i nietypowe zakładki można własnoręcznie stworzyć. Będzie to także okazja do kreatywnego spędzenia wolnego czasu i rodzinnej integracji – zachęca Joanna Rybak, kierownik Biblioteki Głównej.

Podczas zajęć będzie można stworzyć błyskotliwe i niesztampowe zakładki do książek. Prowadząca warsztaty Agnieszka Stan pokaże niebanalne wzory i pomysły na wykonanie zakładek, które cieszą oko każdego czytelnika. - Dzięki takim zakładkom zachęcimy dzieci do czytania i przyozdobimy swoją książkę. A wszystko będzie można wykonać samodzielnie przy użyciu prostych i tanich materiałów! - zachęca Joanna Rybak.

Do wykonania zakładki wystarczy użyć lodowych patyków, możemy wykorzystać także spinacze biurowe i połączyć je z guzikami, kokardkami, wstążkami, łańcuszkami – wszystko zależy od naszej kreatywności. O tym, jakie to proste przekonały się na przykład dzieci, które uczestniczyły w zajęciach „Lato w bibliotece”. W kilka chwil „wyczarowały” efektowne zakładki w kształcie zwierząt czy kwiatów. Materiały na zajęcia zapewni biblioteka.

A jak wygrać czytnik e-booków? Warsztaty organizowane są pod patronatem portalu lustrobiblioteki.pl, który ogłasza również konkurs dla czytelników. Można wygrać w nim czytnik PocketBook Mini oraz inne cenne nagrody! - To, co znajdujemy w książkach budzi wielkie emocje. Nie tylko napisana opowieść, ale osobiste rzeczy pozostawione pomiędzy kartami czytanej książki. To skarby naszych czytelników i dowód na to, że lektura wciąga do ostatniej strony oraz sprawia, że sięgamy po więcej. Jesteśmy ciekawi tego, co w bibliotecznych woluminach pozostawiają czytelnicy, dlatego zapraszamy do udziału w konkursie „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart” – mówi Barbara Morawiec z portalu lustrobiblioteki.pl. Pracą konkursową jest tytułowa „Zakładka z przeszłości” bądź inny przedmiot odnaleziony w książce. Forma pracy może przyjąć postać opowiadania, wiersza, obrazu, zdjęcia, komiksu lub prezentacji multimedialnej. Zgłoszenie należy wysłać drogą e-mailową na adres redakcja@lustrobiblioteki.pl do 31 października 2014 roku. Szczegóły na wspomnianym wcześniej portalu.

Oryginalne zakładki do książek można obejrzeć na profilu Bookmarks - zakładki do książek na Facebooku. Profil został stworzony z myślą o konkursie Lustra Biblioteki.

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy