Nowy numer 48/2020 Archiwum

Spotkanie z pisarką

MBP w Stalowej Woli zaprasza na spotkanie z Anną Czerwińską - Rydel, autorką książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej.

24 Września
MBP w Stalowej Woli, godz. 09:00
Organizator: MBP w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Czerwińska-Rydel w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.

Debiutowała w 2007 książką dla dzieci „Tajemnica Matyldy”.  Jest pomysłodawczynią i twórczynią serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach: Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie (2010); W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie (2011); Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku (2012); Mój brat czarodziej – opowieść o Irenie i Julianie Tuwimie (2013); Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim (2013); Fotel czasu – opowieść o Aleksandrze Fredrze (2013); Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim (2014); W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim (2014); Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie (2014); Słońcem na papierze. Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim (2014); Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim (2014).

Pisarka współtworzy portal Internetowy o Chopinie www.echopin.pl, który powstał we współpracy z Ministerstwem Kultury i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o Heweliuszu, Fahrenheicie i Schopenhauerze).

Na podstawie jej książki „Ciepło-zimno. Zagadka Fahrenheita” powstał spektakl dla dzieci w reż. Michała Derlatki, którego premiera odbyła się w 2013 roku w Teatrze Miniatura. Inscenizacja jest nowatorskim połączeniem teatru i laboratorium badawczego, co pozwala w większym stopniu rozbudzić wyobraźnię dzieci i zafascynować je eksperymentami naukowymi.

Anna Czerwińska-Rydel na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy