Nowy numer 13/2024 Archiwum

Koncert symfoniczny Filharmonii Podkarpackiej

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza koncert muzyki poważnej.

25 Września
SOK w Nowej Dębie, godz. 19:00
Organizator: SOK w Nowej Dębie

Udział zapowiedzieli:

koncert symfoniczny Filharmonii Podkarpackiej w SOK

Zapraszamy na koncert symfoniczny Filharmonii Podkarpackiej zatytułowany „Duety i Arie na sopran i mezzosopran”
Koncert odbędzie się w czwartek, 25 września 2014 r. o godz. 19:00 w sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.

KONCERT WYKONAJĄ:
sopran: Iwona Socha - solistka Opery Krakowskiej
Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem). W 2002 roku ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką i laureatką krajowych oraz międzynarodowych konkursów wokalnych. W maju 2005 roku, będąc studentką roku dyplomowego, zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej, śpiewając partię Małgorzaty w „Fauście” Charlesa Gounoda (spektakl z jubileuszowej listy obchodów 60-lecia Opery Śląskiej, z gościnnym udziałem Maestro Bogdana Paprockiego). Laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im.Jana Kiepury w kategorii Najlepsza śpiewaczka Operowa 2013.
mezzosopran: Magdalena Idzik - solistka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Małgorzaty Marczewskiej. Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy i w Londynie u Joy Mammen. Otrzymała stypendium Promocja Talentu przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko-Sochackiej. W 2001 roku ukończyła we Włoszech Akademię Rossiniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zadebiutowała w spektaklu „Śpiewnik domowy” Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn. Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu „Requiem” Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w piątą rocznicę śmierci króla Baudouina. Wystąpiła w słynnym koncercie galowym Andrea Bocellego w Teatrze Wielkim w Łodzi. Wzięła także udział w koncercie poświęconym pamięci Giuseppe Sinopoliego (Piza) oraz w uroczystej gali „Gwiazdy dla Europy” pod batutą argentyńskiego tenora i dyrygenta José Cury.
 
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej.Dyryguje: Robert Naściszewski – koncertmistrz Filharmonii Podkarpackiej jest absolwentem Akademii Muzycznej w  Katowicach, karierę zawodową rozpoczynał w Chopin Chamber Orchestra,w latach 1991-1994 był członkiem Polskiej Filharmonii Kameralnej w  Sopocie, od 1994 związany jest z Filharmonią Podkarpacką. Koncert poprowadzi: Andrzej Krusiewicz – od 1977 r. spiker Polskiego Radia. Jest współautorem cyklu nocnych programów poświęconych zachowaniom emocjonalnym i zjawiskom społecznym, gdzie kanwę do rozmów ze słuchaczami stanowiły sztuki teatralne. Jest też współautorem kilkudziesięciu audycji historycznych z cyklu „Kronika 1939 roku”. Czyta listy dialogowe w filmach przygotowanych do emisji i na żywo w kinach. Bilety w symbolicznej cenie 10 zł można nabyć w kasie SOK od 16 września 2014 r. W czasie koncertu zostaną wykonane utwory tak wielkich kompozytorów jak: Michaił Glinka, Giuseppe Verdi, Georges Bizet, Stanisław Moniuszko, Gioacchino Rossini, Georges Bizet, Leo Delibes, Jacques Offenbach, Edward Grieg, Leo Delibes.
 
Rezerwacji można dokonać telefonicznie pod numerem 15 846 2410, w sekretariacie SOK oraz elektronicznie przez e-mail: sok.kultura@gmail.com
Rezerwacje nie wykupione do dnia 21 września przepadają.
 
Ten historyczny koncert, gdyż muzyka Filharmonii zagości w Nowej Dębie pierwszy raz, można wysłuchać w tak symbolicznej cenie ze względu na zaangażowanie osób, które pomogły włączyć nasz ośrodek kultury w program Województwa Podkarpackiego „Przestrzeń Otwarta dla Muzyki”. Swoją wdzięczność składam panu Bogdanowi Romaniukowi, Członkowi Zarządu Województwa Podkarpackiego za pilotowanie tej ważnej dla naszego środowiska sprawy – dziękuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK – Składam również podziękowania dla pani prof. Marty Wierzbieniec, Dyrektora Naczelnego Filharmonii Podkarpackiej za ogromną pomoc przy organizacji tego koncertu – dodaje dyrektor Rzemień. Za wsparcie tego przedsięwzięcia swoim mecenatem składamy podziękowania dla pana Ryszarda Jania, Prezesa Zarządu spółki Pilkington Automotive Poland, której właścicielem marki jest grupa NSG. Wspierają nas również Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje:
Gość Niedzielny, Radio Leliwa, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Korso Kolbuszowskie.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy