Nowy numer 43/2020 Archiwum

Powiatowy Rajd Rowerowy

Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli zaprasza na II Powiatowy Rajd Rowerowy.

6 Lipca
parking obok starostwa, godz. 08:30
Organizator: Startostwo Powaitowe w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Zapraszamy do udziału w II Rodzinnym Powiatowym Rajdzie Rowerowym

Trasa o długości 40 km i mnóstwo atrakcyjnych nagród do wygrania – tak najkrócej można opisać imprezę dla miłośników jazdy na rowerze, organizowaną przez Powiat Stalowowolski. II Rodzinny Powiatowy Rajd Rowerowy – bo o nim mowa, odbędzie się już 6 lipca 2014 roku.

- W ubiegłorocznym rajdzie rowerowym zorganizowanym przez Powiat Stalowowolski wzięło udział aż 150 osób. Na mecie wszyscy byli w doskonałych humorach i pytali, czy za rok będzie powtórka. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom cyklistów i robimy rajd po raz drugi. Jak będzie tym razem? Myślę, że nawet lepiej. Jesteśmy przygotowani na jeszcze większą grupę uczestników – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Podobnie jak w ubiegłym roku, rajd będzie miał charakter rodzinny. Nie będzie to więc wyścig, ale impreza typowo turystyczna. Przejazd będzie odbywał się w tempie rekreacyjnym, tak, aby mogli wziąć w nim udział również amatorzy. - Wprawdzie rajd będzie miał dystans 40 kilometrów, ale każdy miłośnik dwóch kółek jeżdżący na rowerze w miarę regularnie, powinien podołać tej trasie. W większości będzie wiodła po drogach asfaltowych, choć będzie też trzeba przejechać kilkanaście kilometrów po leśnych drogach gruntowych – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Kancelarii Starosty w stalowowolskim Starostwie Powiatowym. Partnerami wspierającymi powiat w organizacji rajdu, są: Stalowowolski Klub Morsów „Lodołamacze”, a także Bractwo Turystyczne „Łazik”.

Uczestnicy II Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego przejadą przez 4 gminy, a jego dokładny przebieg jest następujący: Stalowa Wola – Pysznica – Ruda Jastkowska – Jastkowice - Musików – Rzeczyca Długa – Goliszowiec – Ludian – Jastkowice – Pysznica. Rajd zakończy się na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego i Kulturalnego w Pysznicy, które na potrzeby imprezy zgodziła się udostępnić gmina Pysznica. Tu na wszystkich uczestników którzy ukończą rajd, będzie czekał ciepły posiłek. – Zapewniam, że nikt nie wróci ani głodny, ani też z pustymi rękoma, ponieważ na każdego uczestnika rajdu będą czekały upominki – mówi Mariusz Sołtys.

Dodatkowo będzie również loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, ufundowanymi przez stalowowolskie Starostwo Powiatowe, a także sponsorów: Thoni Alutec, Agencję Reklamy NADO, Samko Koczwara, Tip-Top, Sklep Sportowy Maraton oraz Centrum Języka Angielskiego - Helen Doron English. – Mamy sporo do zaoferowania uczestnikom, ale od nich też będziemy czegoś oczekiwali: przeprowadzimy wśród nich zbiórkę charytatywną na leczenie chorej na nowotwór 7-letniej Anity Wartak ze Stalowej Woli. Zachęcam do udziału w niej, zwłaszcza że udział w rajdzie jest bezpłatny. Będzie więc nie tylko okazja do zabawy, ale i do zrobienia czegoś dobrego  – mówi Tomasz Wosk.

Regulamin II Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego, a także mapka z trasą przedstawiającą jego przebieg, można znaleźć na www.stalowowolski.pl. – Zapisy uczestników będą prowadzone w dniach od 24 czerwca 2014 r. do 2 lipca 2014 r. w Starostwie Powiatowym – pokój nr 114. Ze względów organizacyjnych, liczba uczestników jest ograniczona do 250 osób. Będzie decydowała kolejność zgłoszeń – mówi Tomasz Wosk.

 

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy