Nowy numer 43/2020 Archiwum

Koncert Wielkanocny

SOK w Nowej Dębie zaprasza na Koncert Wielkanocny "Alleluja"

26 Kwietnia
godz. 17:00
Organizator: SOK w Nowej Dębie

Udział zapowiedzieli:

Koncert Wielkanocny "Alleluja"
Dyrektor Samorządowego Ośrodek Kultury w Nowej Dębie serdecznie zaprasza 26 kwietnia o godz. 17:00 na Koncert Wielkanocny „Alleluja” w Wigilię Kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. W koncercie wezmą udział: Chór Męski '"Gloria"MGDK w Głogowie Młp. (dyr.Mirosław Szpyrka), Chór Mieszany "Camerata" w Soninie (dyr.Ewa Drewniak) oraz Chór Męski "Echo" przy Bazylice Kolegiackiej p.w.Ducha Świętego w Przeworsku (dyr.Andrzej Olchawa).
Serdecznie zapraszamy – wstęp wolny!
Chór Męski "Gloria" powstał w listopadzie 2001 z inicjatywy pana Tadeusza Pietruchy oraz księdza proboszcza parafii w Wysokiej Głogowskiej Zbigniewa Gargasia. Tworzy go około 25 osobowa grupa mężczyzn, dla których śpiew jest ogromną pasją i przyjemnością. Patronat nad chórem sprawuje Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie, jak również Gminny Dom Kultury i Biblioteka w Głogowie Małopolskim. W swym repertuarze posiada poza pieśniami religijnymi, także patriotyczne oraz pieśni o tematyce ludowej. Chór Gloria ma na swym koncie wiele osiągnięć m.in. III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu "Cantate Deo" w 2007 roku oraz wyróżnienie w 2010, występy na licznych festiwalach w kraju i zagranicą m.in. "Ars Antique Europae 2004" na Słowacji czy Międzynarodowe spotkania kolędowe w Kraczkowej. Dyrygent - Mirosław Szpyrka,
 Chór „Camerata” powstał w listopadzie 1997 roku w Soninie. Jego założycielem jest Ewa Drewniak. W ciągu 13 lat istnienia skład zespołu uległ zmianie. Obecnie liczy 22 osoby. Działa przy Centrum Kultury Gminy Łańcut, a od 2000 roku należy do Państwowego Związku Chórów i Orkiestr. W repertuarze chóru znajdują się utwory sakralne, świeckie, patriotyczne i ludowe. W 2007 r. chór „Camerata” zdobył wyróżnienie w XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Będzinie.
Chór Męski "Echo" został założony w 1898 roku przy Towarzystwie Gimnastycznym "Sokół" w Przeworsku. W 1998 roku obchodzono uroczyście Jubileusz 100-lecia działalności - śpiew chóru jubilata podczas Mszy Świętej odprawionej przez Ks. apb Józefa Michalika w miejscowej bazylice. Ksiądz Arcybiskup poświęcił pamiątkową tablicę ufundowaną z tej okazji, wmurowaną w przedsionku świątyni. Jubileuszowy koncert w Miejskim Ośrodku Kultury transmitowało Polskie Radio. W dwusetną rocznicę urodzin Adama Mickiewicza w 1998 r., która zbiegła się z setną rocznicą założenia chóru „Echo”, władze miasta Przeworska z inicjatywy radnego A. Świtalskiego – członka zarządu Miasta i prezesa chóru, ufundowały wieszczowi pomnik (na Placu Adama Mickiewicza) – poświęcony 22 grudnia 1998 r.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy