Nowy numer 43/2020 Archiwum

Orszak Trzech Króli

W głównych miastach diecezji organizowane są Orszaki Trzech Króli. Impreza ogólnopolska ma zadanie promowanie wspólnego religijnego spędzenia czasu dnia 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego.

6 Stycznia
Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, godz. 10:00
Organizator: Duszpasterze w poszczególnych miastach

Udział zapowiedzieli:

W Sandomierzu trzy korowody wyruszą z poszczególnych parafii: Podwyższenia Krzyża, św. Józefa i św. Pawła i spotkają się na Rynku Starego Miasta o godz. 12.30. Tutaj przewidziano pokłon Dzieciątku Jezus i wspólne kolędowanie.

W Tarnobrzegu orszaki wyruszą z trzech miejsc: parafii św. Barbary 10.30, z parafii na Serbinowie o godz. 11.00, z kościoła Chrystusa Króla o 11.30, by spotkać się na placu Bartosza Głowackiego o godz. 12.00, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie i zawierzenie rodzin i miasta nowonarodzonemu Jezusowi.

W Ostrowcu Świętokrzyskim orszaki z poszczególnych parafii miasta dotrą na Rynek o godz. 15.00, by wspólnie kolędować i śpiewać Dzieciątku Jezus.

W Stalowej Woli uczestnicy Orszaku Trzech Króli rozpoczną wspólne świętowanie od Mszy św. o godz. 11.30 w parafii Opatrzności Bożej, po której barwny korowód wyruszy ulicami miasta do klasztoru oo. Kapucynów, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy