Nowy numer 8/2019 Archiwum

Lasowicka przygoda

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na imprezę podsumowującą wakacyjny projekt pt. "Na tropie lasowiackiej przygody..."

8 Września
Skansen w Kolbuszowej, godz. 13:00
Organizator: MKL w Kolbuszowej

Udział zapowiedzieli:

8 września w godz. 13.00-17.30 w kolbuszowskim skansenie odbędzie się impreza podsumowująca wakacyjny projekt pn. „Na tropie lasowiackiej przygody…”, w którym wzięły udział dzieci i młodzież z gmin objętych zasięgiem Lokalnej Grupy Działania „Siedlisko”: Dzikowiec, Kolbuszowa, Majdan Królewski i Raniżów.

Niedzielne popołudnie tradycyjnie już zapowiada się bardzo ciekawie. Uczestnicy warsztatów w godz. 14.00-15.15 zaprezentują etiudy teatralne związane z garncarstwem, plastyką obrzędową, tradycyjnym jadłem i obrzędowością doroczną i rodzinną. Przez cały czas trwania imprezy będzie można obejrzeć wystawę powarsztatową, wziąć udział w spotkaniu z garncarzem i gospodyniami wykonującymi kwiaty z bibuły, a także przygotowującymi regionalne potrawy: kapustę ziemniaczaną, pierogi, proziaki, chleb z masłem i smalcem. Wydarzenie zakończy koncert zespołu Hudacy o godz. 16.30 w spichlerzu z Bidzin.
Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!!!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

 

 

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy