Nowy numer 25/2018 Archiwum

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy po Powiecie Stalowowolskim

Starostwo powiatowe w Stalowej Woli zaprasza na VIII Rodzinny Rajd Rowerowy po Powiecie Stalowowlskim.

30 Czerwca
Drogi powiatu stalowowolskiego , godz. 09:30
Organizator: Starostwo powiatowe w Stalowej Woli

Udział zapowiedzieli:

Cykliści Powiatu Stalowowolskiego, łączcie się! I ruszajcie z nami na rajd rowerowy

Niedziela, 30 czerwca. Nie planuj na ten dzień odwiedzin ani u sąsiadów, ani u wujostwa. Zakupy też sobie odpuść. Przygotuj za to rower i przyjedź – najlepiej z rodziną, na parking przed Starostwem Powiatowym w Stalowej Woli. Tu, o godzinie 9.30 rozpocznie się „VIII Rodzinny Rajd Rowerowy po Powiecie Stalowowolskim”. – To kontynuacja imprez organizowanych w przeszłości przez Klub PTTK „Łazik”. W tym roku głównym organizatorem rajdu jest Powiat Stalowowolski, choć przy wsparciu klubowiczów z „Łazika”. Rajd ma charakter rodzinny. Wprawdzie ma dystans 50 kilometrów, ale to nie będzie wyścig, tylko przejazd w spokojnym, rekreacyjnym tempie. Dlatego każdy miłośnik dwóch kółek jeżdżący na rowerze w miarę regularnie, powinien podołać tej trasie – mówi Tomasz Wosk, naczelnik Kancelarii Starosty w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.

Uczestnicy „VIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Powiecie Stalowowolskim” przejadą przez 4 gminy, a jego dokładny przebieg jest następujący: Stalowa Wola – Kotowa Wola – Zbydniów – Dzierdziówka – Radomyśl nad Sanem – Wola Rzeczycka – Rzeczyca Długa – Musików – Jastkowice – Pysznica – Stalowa Wola. Trasa częściowo będzie wiodła drogami szutrowymi – głównie na odcinku Rowerowej ścieżki edukacji przyrodniczej Nadleśnictwa Rozwadów, a w większości przejazd będzie odbywał się po drogach asfaltowych.

Rajd zakończy się w Stalowej Woli, na terenach rekreacyjnych Elektrowni Stalowa Wola, które na potrzeby imprezy zgodziła się udostępnić firma Tauron. Tu na wszystkich uczestników którzy ukończą rajd, będzie czekał ciepły posiłek oraz loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami do wygrania. Wręczone będą też puchary dla najmłodszego oraz najstarszego uczestnika imprezy.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma