Nowy numer 48/2020 Archiwum

VI Festiwal Orkiestr Dętych

VI Festiwal Orkiestr Dętych odbędzie się w Chmielowie.

2 Czerwca
Chmielów, godz. 14:00
Organizator: SOK w Nowej Dębie i Stowarzyszenie Społeczno - OŚwiatowe w Chmielowie

Udział zapowiedzieli:

Idea festiwalu zrodziła się początkiem 2008 r. Pierwszy Festiwal Orkiestr Dętych odbył się pod patronatem Biskupa Sandomierskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba i Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowe w Chmielowie, w pierwszym zamyśle miała to być impreza diecezjalna. Jednak festiwal szybko się rozrósł i objął swoim zasięgiem również i orkiestry z podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego, patronat zaś sprawują Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba i Stowarzyszenie Społeczno- Oświatowe z Chmielowa. Podczas festiwalu zawsze odbywają się występy chóru z Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu, zespół „Fram”, występy solistów z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Mażoretek.

Festiwal Orkiestr Dętych z roku na rok podnosi swój poziom artystyczny, kapelmistrzowie w umiejętny sposób dobierają repertuar dzięki czemu widowiskowość tej imprezy jest coraz większa. Na imprezie oprócz uczty dla ducha jest także coś dla ciała: loterie fantowe z ciekawymi i licznymi nagrodami, zabawy, miasteczko w ruchu. Również w tym roku dla przybyłych gości czekać będzie szereg nowych niespodzianek. Festiwal stanowi doskonałą zabawę dla całych rodzin i dla wszystkich chcących posłuchać dobrej muzyki i lubiących się dobrze pobawić.

Program Festiwalu:
14:00 - Przemarsz Orkiestr Dętych i zbiórka na stadionie
14:30 - Oficjalne rozpoczęcie VI Festiwalu Orkiestr Dętych
14:45-17:15 - Występy konkursowe zaproszonych orkiestr (Miejska Orkiestra Dęta z Nowej Dęby, Młdzieżowa Orkiestra Dęta z Ostrowca Świętokrzyskiego, Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta z Komorowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kocudzy, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa)
Między kolejnymi koncertami pokazu układów Mażoretek "DIAMENT" z Chmielowa
17:30 - Występ Zespołu FRAM z Tarnobrzega
18:00 - Ogłoszenie wyników VI Festiwalu Orkiestr Dętych i koncert laureata
18:30 - Pokazy taneczne grupy młodzieżowej z Jadachów
18:50 - Koncert Zespołu BlackStar
20:00 - Zakończenie Festiwalu
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy