Nowy numer 48/2020 Archiwum

Majówka z rodziną

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza na Majówkę z rodziną

25 Maja
SOK w Nowej Dębie, godz. 18:30
Organizator: SOK w Nowej Dębie

Udział zapowiedzieli:

W drugi dzień (sobota), 25 maja o godz. 18:30 w sali kameralnej SOK odbędzie się prelekcja Mieczysława Guzewicza. Jest to doktor teologii biblijnej, członek Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Diecezjalnej Komisji ds. Rodziny, ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli. Autor wielu książek i publikacji z zakresu małżeństwa, rodziny i wychowywania dzieci. Prelegent często udziela się na antenie Radio Maryja i Telewizji TRWAM. M. Guzewicz przeprowadzi w Nowej Dębie wykład pt.: „Boży zamysł wobec małżeństwa i rodziny”. W dalszej części programu przewidziany jest koncert rodzin muzykujących Piotra i Pawła Żurawskich (duet akordeonowy) podopiecznych Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli oraz program okolicznościowy z okazji Dnia Matki.

Niedziela, 26 maja to ostatni dzień „Majówki”. W nowodębskich kościołach tego dnia będą prowadzone modlitwy w intencji rodzin. Część artystyczna rozpocznie się o godz. 15:00, na tarasie SOK. W programie przewidziano gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez „Fabrykę Zabawek” z Kolbuszowej. W dalszej części programu występ Mażoretek „Diament” z Chmielowa, muzykujących sióstr Mrówczyńskich: Klaudii i Sandry, koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Racławice” oraz Rodzinnej Kapeli „Kurasie” z Lubziny, w której muzykują trzy pokolenia rodziny. Jest to jeden z najdłużej działających zespołów w Polsce; w 2010 roku obchodził 60-lecie istnienia. Zakończeniem Festiwalu będzie występ ZPiT „Dębianie”. Najmłodsi uczestniczy będą też mieli możliwość zobaczenia jak tworzy się przedmioty w tradycyjny sposób na kole garncarskim. Świat garncarstwa zaprezentuje Andrzej Plizga – rzeźbiarz wywodzący się z rodziny o tradycjach garncarskich. Dorośli uczestnicy będą mogli zapoznać się z wystawą rękodzieła artystycznego przygotowanego przez Zofię Tutaj i Annę Kopeć z Chmielowa.

Podczas ostatniego dnia Majówki z Rodziną u słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wielku będzie można zdać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy