Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Stalowej Woli rozpoczęły się Mszą św. w klasztorze braci mniejszych kapucynów.
Odprawiona ona została w intencji żołnierzy wyklętych. - Kierujemy dziś myśli do Boga za tych, którzy wiernie służyli naszej ojczyźnie. Modlimy się także, abyśmy byli godnymi następcami tych, o których mówimy dziś "niezłomni" czy "niezwyciężeni" - powiedział br. Kazimierz Golec.
Po Eucharystii jej uczestnicy udali się na cmentarz wojenny i złożyli kwiaty na grobie Tadeusza Gajdy ps. Tarzan. To żołnierz wyklęty, który został zamordowany za walkę o niepodległą Polskę. Stało się to 14 października 1946 r. o godz. 6.45. Egzekucji prawdopodobnie dokonano w krakowskim forcie przy ul. Kamiennej 16. Pochowano go na cmentarzu Rakowickim. 5 października 2019 r. jego doczesne szczątki spoczęły na cmentarzu wojennym w Stalowej Woli-Rozwadowie.
W niedzielne zaś popołudnie w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego można było zobaczyć broń i militaria z okresu II wojny światowej, zwiedzić wystawę czasową pt. „W drodze do wolności” czy posłuchać prelekcji poświęconej żołnierzom wyklętym.
O godz. 19:44 w lesie obok Urzędu Celnego wystartuje bieg „Tropem Wilczym” na dystansie
Jutro na placu im. J. Piłsudskiego odbędą się uroczystości wojskowe z udziałem kompanii honorowej Wojska Polskiego wystawionej przez garnizon Nisko, Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury, pocztów sztandarowych, uczniów i nauczycieli stalowowolskich szkół.
Organizatorami stalowowolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych są: Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, oraz Agata Krzek, przewodnicząca Rady Miejskiej. Patronat honorowy nad obchodami objęli senator Janina Sagatowska i poseł Rafał Weber.