Wolontariusze Caritas wyróżnieni

Pięcioro wolontariuszy działających w Szkolnym Kole Caritas przy LO nr 1 im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało wyróżnionych przez starostę ostrowieckiego Agnieszkę Rogalińską.

Podziękowania za wspieranie idei wolontariatu oraz zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej zostały wręczone w środę 19 czerwca podczas Gali Stypendystów Starosty Ostrowieckiego zorganizowanej w Ostrowieckim Browarze Kultury.

- Wśród wyróżnionych 51 wolontariuszy - uczniów szkół średnich, tylko nasza młodzież ze "Staszica" jest zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas i realizuje pomoc potrzebującym we współpracy z Caritas Diecezjalną. Dwa razy w roku organizujemy zbiórkę żywności w ramach ogólnopolskiej akcji "Tak. Pomagam", włączamy się w inicjatywę przygotowywania kartek z okazji Dnia Chorego dla podopiecznych w DPS-ach, zorganizowaliśmy Dzień Dobra dla wolontariuszy z naszego miasta. Oprócz tego we współpracy z fundacją Missio Cordis przez cały rok szkolny prowadziliśmy zbiórkę elektrośmieci w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego "Zbieram to w szkole". Za zaangażowanie nasze liceum otrzymało tytuł "Szkoły z misją" przyznawany przez koordynatorów zbiórki. Członkowie SKC włączają się także w kiermasze charytatywne organizowane w szkole - informuje ks. Stanisław Gurba, opiekun Szkolnego Koła Caritas.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego dyrektor Dorota Waliszczak wręczyła 20 certyfikatów wolontariusza przyznawanych przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.

- Zarówno wyróżnienia starosty, jak i certyfikaty otrzymały osoby najbardziej zaangażowane w wolontariat. Natomiast w działania koordynowane przez Szkolne Koło Caritas włącza się dużo więcej uczniów, którzy też zasługują na docenienie. Chociaż nasza grupa została powołana do istnienia dwa lata temu, to ma na swoim koncie wiele działań pomocowych. Również coraz więcej młodych ludzi chce do nas dołączyć - dodał ks. Stanisław.  

« 1 »