Historyczny obiekt

Przedwojenny sztandar Zakładów Południowych można oglądać na "Wystawie jednego eksponatu" w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego w Stalowej Woli.

Sztandar  pamięta wszystkie najważniejsze wydarzenia dla Stalowej Woli. Był także widoczny 14 czerwca 1939 r. podczas poświęcenia największej inwestycji COP - Zakładów Południowych w Stalowej Woli, na które przybyli między innymi prezydent RP Ignacy Mościcki i minister skarbu Eugeniuszem Kwiatkowski.

- W dokumentującej to wydarzenie relacji „Monitora Polskiego” z 15 czerwca 1939 roku pojawia się informacja o dokonanym przez prezydenta Ignacego Mościckiego akcie wbicia gwoździa w drzewce sztandaru załogi Zakładów Południowych. Sztandar ten w 2004 roku Huta „Stalowa Wola” przekazała do zbiorów stalowowolskiego Muzeum Regionalnego. Teraz ów historyczny obiekt wraz z towarzyszącymi mu pamiątkowymi gwoździami sztandarowymi prezentowany jest na „Wystawie jednego eksponatu” w Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego - zachęca Jowita Przepadło, edukator muzealny w Muzeum COP w Stalowej Woli.

Sztandar można oglądać do końca czerwca br.

« 1 »