Liczy się każda kropla

To nazwa letniej edycji zbiórki krwi w Zbydniowie. Będzie ona połączona ze zbieraniem darów dla podopiecznych Domu Dziecka w Tarnobrzegu (środki czystości, chemia osobista i słodkości).

Akcję, po raz dwunasty, organizują wspólnie wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy i KGW w Zbydniowie, a włączy się w nią wielu indywidualnych mieszkańców tej miejscowości. Zbiórka odbędzie się 29 grudnia (sobota) w godzinach od 9 do 13 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Rodziny Horodyńskich w Zbydniowie ul. Sandomierska 210.

Pobór krwi przeprowadzi wyjazdowa ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, w zaparkowanym przed budynkiem szkoły krwiobusie.

Liczy się każda kropla

- Motorem napędowym naszych działań są oczywiście krwiodawcy, darczyńcy, wolontariusze, osoby prywatne, instytucje i organizacje, którzy tak licznie, już od blisko 6 lat angażują się w nasze zbydniowskie zbiórki krwi - zapewnił Michał Dziuba, jeden z organizatorów akcji.

Podczas 11 ostatnich akcji udało się zebrać blisko 237 litrów krwi i zarejestrować 41 potencjalnych dawców szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska oraz 68 potencjalnych dawców narządów.

« 1 »